Atak lotniczy na konwój wojskowy IS. Zginęło 220 dżihadystów
  Co najmniej 220 dżihadystów zginęło wskutek ataku sił powietrznych międzynarodowej koalicji na konwój wojskowy Państwa Islamskiego na północy Iraku – poinformował szef rządowego irackiego Komitetu Bezpieczeństwa w prowincji Niniwa.
Zaatakowany przez samoloty amerykańskie, brytyjskie i holenderskie konwój składał się z 25 pojazdów wojskowych wiozących uzbrojonych bojowników i sprzęt wojskowy.
Wielu bojowników jadących w konwoju zostało rannych.
Konwój – powiedział cytowany iracki oficer, Mohamed Ibrahim al Bayati – zmierzał z miejscowości Rabia leżącej na zachód od Mosulu w kierunku granicy syryjskiej i miasta Ramadi, stolicy prowincji Anbar kontrolowanej przez islamskich ekstremistów.
Lotnictwo międzynarodowej koalicji dokonało w czwartek również nalotów na koszary i umocnienia wojsk Państwa Islamskiego w stolicy prowincji Niniwa, Mosulu, opanowanym w czerwcu przez dżihadystów.
Najnowsze
  SPRAWDŹ TO!
Rząd chce masowo zamykać szpitale powiatowe. NIL krytykuje plany Ministerstwa Zdrowia
  
Kurzejewski o ministrze Żurku: Mamy do czynienia z barbarzyńcą prawnym
  
Agnieszka Kaczorowska i Maciej Pela spotkali się na pierwszej rozprawie rozwodowej