Sunday Times: Wielka Brytania wyśle okręty wojenne na Morze Czarne

Artykuł
HMS Queen Elizabeth
Fot. Flickr/Tim White

„W obliczu rosnących napięć między Ukrainą a Rosją brytyjskie, okręty wojenne popłyną w maju na Morze Czarne” – podała gazeta „Sunday Times”, powołując się na źródła marynarki wojennej. Ma to być gest solidarności Wielkiej Brytanii z Ukrainą i NATO.

Według raportu niszczyciel typu 45, uzbrojony w pociski przeciwlotnicze, i fregata przeciw okrętom podwodnym typu 23 przepłyną w maju przez Bosfor do Morza Czarnego.

„Odrzutowce RAF F-35B Lightning Stealth i helikoptery myśliwskie Merlin będą gotowe na flagowym statku grupy zadaniowej, lotniskowcu HMS Queen Elizabeth, by wspierać okręty wojenne na Morzu Czarnym” – dodano w raporcie.

Urzędnicy brytyjskiego Ministerstwa Obrony skomentowali tych doniesień. Rzecznik resortu powiedział „Sunday Times”, że rząd Wielkiej Brytanii ściśle współpracuje z Ukrainą w celu monitorowania sytuacji i wzywa Rosję do deeskalacji.

– Wielka Brytania i nasi międzynarodowi sojusznicy są niezachwiani w naszym wsparciu dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy – powiedział gazecie rzecznik brytyjskiego MO.

Źródło: o2

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy