Tokio 2020. Mamy drugi medal na Igrzyskach w Tokio! Złoto zdobyła nasza sztafeta mieszana

Polska sztafeta mieszana 4x400 metrów zdobyła złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Decydujący był końcowy etap biegu, w którym Kajetan Duszyński wyprzedził wszystkich rywali i zapewnił Biało-Czerwonym triumf. To drugi krążek dla Polski zdobyty w Japonii.

W sobotnim finale, o godz. 14.35 czasu polskiego, rywalizowało aż dziewięć sztafet. Cofnięto dyskwalifikację Amerykanów, zaś później do finału włączono i Niemców, którym wcześniej przyznano miejsce w finale właśnie po dyskwalifikacji sztafety USA. Polska sztafeta zdobyła medal w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński.

Mamy to!!!! Złoto olimpijskie w mieszanej sztafecie 4x400m Brawo!!!????????????????????????????????#Tokyo2020 pic.twitter.com/lM1T8B0hKP

— Robert Kwit (@RobertKwit5) July 31, 2021
Zmiany tuż przed startem   Trenerzy Aleksander Matusiński i Marek Rożej dokonali zmian w składzie polskiej sztafety mieszanej 4x400 m tuż przed biegiem. Ostał się tylko na czwartej zmianie Kajetan Duszyński, a w miejsce Kowaluka, Baumgart-Witan i Hołub-Kowalik weszli szybsi, indywidualnie lepsi w tym sezonie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek i Justyna Święty-Ersetić. I wszyscy spisali się znakomicie!

Jest!!! Pierwszy na Igrzyskach w Tokio złoty medal dla Polski! Brawa, gratulacje i gorące podziękowania dla Zawodniczek i Zawodników naszej sztafety mieszanej 4x400 m. Co za wynik! Rekord olimpijski i rekord europy pobite! Radość i duma! ????????????

— Andrzej Duda (@AndrzejDuda) July 31, 2021
Wcześniej, we wtorek, Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann wywalczyły srebrny medal w olimpijskim finale wioślarskich czwórek podwójnych. Zwyciężyły Chinki, a trzecie miejsce zajęły Australijki. Był to pierwszy medal wywalczony przez Polskę w Tokio. Wioślarki same sobie założyły medale; tak samo uczyniły ich konkurentki.
polskie radio 24

Zła i dobra wiadomość. Co z Wrocławiem?

Wrocław czeka ale nie ludzie. Bez wytchnienia umacniają wały

Uruchomiono dwa kolejne poldery zalewowe pod Wrocławiem

Usuwanie skutków powodzi. Jakie uprawnienia ma twój pracodawca?

Zmarł Toto Schillaci, bohater mistrzostw świata 1990

Libicki: Henning-Kloska wykazała się całkowitym brakiem wyczucia

Nie wstyd panu, panie Donaldzie?

Kosztowniak: Chaos, dezinformacja, degrengolada i upadek - tak w sytuacji kryzysowej działa Tusk

Szokujące słowa ekologa! Niemiecki wywiad werbował do protestów przeciwko budowie zbiorników retencyjnych!

Trump i Duda spotkają się w Amerykańskiej Częstochowie – kluczowe wydarzenie przed wyborami w USA