Polscy piłkarze w dwunastej kolejce Serie A
facebook.com/TorinoFootballClub

Kamil Glik rozegrał cały mecz i dostał żółtą kartkę. Torino uległo po wyrównanym boju Interowi Mediolan 0:1. Piotr Zieliński i Łukasz Skorupski rozegrali całe spotkanie z Juventusem Turyn. Nie pomogli jednak Empoli w przegranym meczu z piłkarzami ,,Białej Damy” 1:3. Wojciech Szczęsny zachował czyste konto, a Roma prestiżowy pojedynek z Lazio 2:0. Jakub Błaszczykowski nie znalazł się w kadrze meczowej, a Fiorentina wygrała swój wyjazdowy mecz z Sampdorią 0:2 i znów jest liderem Serie A.

Torino FC 0:1 Inter Mediolan.                                                                                                                                                                               W 31 minucie Inter Mediolan strzelił zwycięskiego gola. Zbyt niskie dośrodkowanie z rzutu rożnego , przedłużył głową Palacio, a piłka spadła na piąty metra, gdzie pierwszy dopadł do niej Kondogbia i ładnym strzałem lewą nogą wpisał się na listę strzelców. Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy oraz dziesięć minut przed końcem meczu Torino stworzyło dwie dobre okazje. Najpierw po dokładnym dośrodkowaniu, będąc już wyłącznie przed bramkarzem Fabio Quagliarella zbyt lekko uderzył z piątego metra. Potem włoski napastnik znów z okolic piątego metra uderzał zbyt słabo, aby zaskoczyć bramkarza gospodarzy. Inter z Torino rozegrał bardzo wyrównany mecz, zupełnie nie odczuwało się różnicy dzielącej obie drużyny w tabeli.

Empoli FC 1:3 Juventus Turyn                                                                                                                                                           W 20 minucie na prowadzenie wyszło Empoli. W głównej roli wystąpił Maccarone. Doświadczony włoski piłkarz precyzyjnym, płaskim strzałem trafił tuż obok słupka Buffona. Było 1:0. W 32 minucie Juventus zremisował. Po zagraniu głową Khediry Mario Mandżukić szczęśliwie wślizgiem uderzył z piątego metra obok rąk Skorupskiego. Sześć minut później po precyzyjnie wykonanym rzucie rożnym przez Cuadrado, Evra ładnym uderzeniem głową pokonał bramkarza na 2:1.W 84 minucie dopiero trzecia dobitka trafiła do bramki Skorupskiego. Pierwszy strzał Lichtsteinera polski bramkarz instynktownie wybił przed siebie, drugie uderzenie Mandżukicia wylądowało na słupku. Dopiero trzecia próba Dybali niemal do pustej bramki zakończyła się trzecim golem dla ,,Juve”.

AS Roma 2:0 Lazio Rzym                                                                                                                                                                    W 9 minucie derbów Rzymu sędzia odgwizdał karnego dla Romy. Decyzja arbitra była błędna ponieważ Dżeko faulowany był przed linią szesnastu metrów.  Sam poszkodowany wykorzystał pewnie jedenastkę. W 62 minucie Nainggolan zagrał piękną górną piłkę do Gervinho. Pomocnik Romy wyprzedził obrońcę i strzałem po ziemi pokonał bramkarza Lazio.

W tym sezonie rozgrywek Serie A jesteśmy świadkami bardzo zaciętej rywalizacji. Fiorentina jest liderem, Inter Mediolan zajmuje drugą lokatę z taką samą ilością punktów, natomiast AS Roma jest tylko o punkt za wspomnianymi zespołami na trzecim miejscu.

legaseriea.it/en

...przez ściśnięte gardło - reportaż Janusza Życzkowskiego

Cofki na dopływach Odry. Co ma na to wpływ?

Fala na Odrze uległa spłaszczeniu. Czy to dobrze?

Hezbollah potwierdził śmierć swego głównego dowódcy

Selfie z niedźwiedziem - "atrakcja turystyczna" groźna dla ludzi i zwierząt

Woda we Wrocławiu powoli zaczyna opadać. Szczyt w Brzegu Dolnym

Chcą ograniczyć opiekę medyczną dla migrantów

WOT chcieli rozwiązać, za kasę dla strażaków aresztować. Połkną własne języki?

Uściński: kryzys pokazał jedno - rząd sobie nie radzi

Uwaga na oszustów! Próbują wyłudzić pieniądze od powodzian

Dlaczego państwo faworyzuje WOŚP, a nie pomaga wprost?

Dzisiaj informacje TV Republika

Najtrudniejsza sytuacja w okolicy Głogowa, we Wrocławiu spadki na wszystkich rzekach

Tylko u nas! Mulawa oskarża rząd o wykorzystanie PR-owe żołnierzy WOT

Bochenek: ludzie muszą odczuć realne wsparcie od państwa, a nie tylko puste obietnice