Kompromitacja Lecha. Legia jedną nogą w finale
FACEBOOK.COM/LEGIAWARSZAWA

Błękitni Stargard Szczeciński i Legia Warszawa są bliżej awansu do finału piłkarskiego Pucharu Polski. W pierwszych meczach półfinałowych drugoligowiec sensacyjnie pokonał u siebie Lecha Poznań 3:1, a Legia na wyjeździe wygrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 4:1.

Początek meczu w Stargardzie nie zapowiadał sensacji. W dziewiątej minucie prowadzenie gościom dał Rosjanin Zaur Sadajew. Losy spotkania odwróciły się po przerwie. W drugiej połowie do siatki trafiali tylko piłkarze występujący na co dzień na trzecim szczeblu rozgrywek. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Tomasz Pustelnik, a wynik ustalił Łukasz Kosakiewicz.

W drugim półfinale nie było niespodzianki. Bramki dla Legii zdobyli kolejno: Michał Masłowski, Chorwat Ivica Vrdoljak, Michał Kucharczyk i Jakub Kosecki. Autorem honorowego trafienia dla Podbeskidzia był Maciej Korzym.

Rewanże odbędą się w przyszłym tygodniu, a finał - 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Wyniki i program PP: półfinały 1 kwietnia, środa Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 1:4 (0:2) Błękitni Stargard Szczeciński - Lech Poznań 3:1 (0:1) 8 kwietnia, środa Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 9 kwietnia, czwartek Lech Poznań - Błękitni Stargard Szczeciński finał - 2 maja (Warszawa, Stadion Narodowy)