French Open: triumf Świątek nad Vondrousovą
Iga Świątek / Twitter

W poniedziałek Iga Świątek wygrała z rozstawioną z numerem 15 Czeszką Marketą Vondrousovą 6:1, 6:2 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego French Open.

Wynik uzyskany przez Czeszkę w ubiegłym roku na kortach French Open to jej największy sukces. Poza tym w Wielkim Szlemie drugą rundę przeszła dotychczas tylko dwa razy. Na tym etapie odpadła w niedawnym US Open.

Zajmująca 54. miejsce w rankingu WTA Świątek w poprzednim sezonie zadebiutowała na kortach im. Rolanda Garrosa i dotarła do 1/8 finału. To jej najlepszy wynik w zawodach tej rangi, który powtórzyła na początku tego roku w Australian Open.

Zawodniczka z Raszyna pierwszy raz zmierzyła się z 19. na światowej liście Vondrousovą w oficjalnym meczu o stawkę. W lipcu, w czasie przerwy związanej z pandemią koronawirusa, rozegrała z nią za to mecz w turnieju pokazowym na korcie ziemnym w Pradze i wygrała w dwóch setach.

W drugiej rundzie w stolicy Francji 19-letnia Polka zmierzy się z Hsieh Su-Wei z Tajwanu lub Austriaczką Barbarą Haas.

Day 2️⃣ is here and there's lots to see...

Where will you be tuning in from today?#RolandGarros

— Roland-Garros (@rolandgarros) September 28, 2020
polskieradio24.pl

Tusk odmawia po raz piąty widzom Republiki prawa do informacji

Ewakuacja! - A kto przypilnuje domu, żeby nie okradli?