Przejdź do treści
11:16 Tarnów: policjanci szukają mężczyzny, który w piątek wieczorem ranił najprawdopodobniej nożem 17-latka na ul. Katedralnej w centrum miasta. Nastolatek z raną brzucha trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo
10:57 Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski: Rosja użyła w nocnych atakach 26 pocisków manewrujących i 597 dronów. Doszło do największego od początku wojny ataku dronów na Lwów
09:49 Sondaż SW Research dla "Rzeczpospolitej": prawie trzy czwarte Polaków deklaruje, że wzięłoby udział w referendum dotyczącym nielegalnej migracji
08:38 Po południu na Polach Grunwaldzkich odbędzie się inscenizacja bitwy wojsk polsko-litewskich z Zakonem Krzyżackim z 1410 roku. W plenerowym widowisku historycznym wystąpi 1,2 tys. rekonstruktorów z bractw rycerskich
Wydarzenie 9-12.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Tryb. przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego oraz w biurze na ul. Konarskiego trwa zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Poseł Agnieszka Wojciechowska van Heukelom oraz Klub "Gazety Polskiej" Łódź Górna zapraszają na spotkanie z Jackiem Saryuszem Wolskim, 14 lipca, godz. 18:00, ul. Piotrkowska 143, Łódź
Wydarzenie Wiec poparcia dla Ryszarda Majdzika. 14 lipca (poniedziałek), godz. 12:30 pod Sądem Rejonowym, ul. Przy Rondzie 7, Kraków
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Euro 2020. Włochy-Hiszpania 1:1 (4:2 w karnych). Włosi w finale!

Źródło: Fot. Twitter/UEFA EURO 2020

Włochy zagrają w niedzielnym finale UEFA EURO 2020. Stracili prowadzenie w meczu, ale pokonali Hiszpanię w rzutach karnych na Wembley.

Po godzinie od rozpoczęcia meczu Federico Chiesę zdobył gola, która dała Włochom przewagę, ale strzał rezerwowego Álvaro Moraty wyrównał wynik i potrzebna była dogrywka. Ale o wszystkim zdecydowały karne.

???????? Antoine Griezmann was the man of the moment #OTD in 2016 as his goals sent Les Bleus to the EURO final ⚽️????@AntoGriezmann | @equipedefrance | #EURO2020 pic.twitter.com/1YgcqGo7u3

— UEFA EURO 2020 (@EURO2020) July 7, 2021

Włochy zaczęły mecz mocno, ale Hiszpania zaczęła przejmować kontrolę na środku pola. Pierwsza dobra okazja do celnego strzału pojawiła się w 25. minucie. Strzał Daniego Olmo został jednak obroniony przez Gianluigiego Donnarummę.

W drugiej połowie meczu pojawiły się liczne okazje. Stworzyli je m.in. Ciro Immobile i Sergio Busquets, ale Unai Simón zdołał obronić strzały Chiesy.

???????? Chiesa's curler at Wembley ????

Goal of the Round contender? ????@GazpromFootball | #EUROGOTR | #EURO2020 pic.twitter.com/9A0mpTWn47

— UEFA EURO 2020 (@EURO2020) July 6, 2021

W 80. minucie Morata dostał podanie od Olmo i płaskim strzałem pokonał włoskiego bramkarza. Wynik 1:1 utrzymał się do końca, więc konieczne było przeprowadzenie dogrywki.

W dogrywce Włochy zdołały przetrwać ofensywę Hiszpanii. Doszło do rzutów karnych. Te lepiej strzelali Włosi i to oni zagrają w finale.

????????❤️

That. Winning. Feeling. #EURO2020 pic.twitter.com/5RmD0KB86v

— UEFA EURO 2020 (@EURO2020) July 6, 2021
Usunięto obraz.
UEFA.com

Wiadomości

Tusk blokuje powołanie prezesa Izby Pracy Sądu Najwyższego. Manowska reaguje

Żaryn: rząd Tuska nie stanąłby na wysokości zadania podczas ataku hybrydowego Białorusi z 2021 roku

Dr Kontek i opowieść o „sfałszowanych” wyborach. „Ekspert” wierzy w bukmacherów

Rzeź w Essen. Ruszył proces Shadiego A.

Polacy chcą referendum w sprawie nielegalnej migracji. Tusk ma kolejny problem?

Prezydent Duda upamiętnia Obławę Augustowską: „To była planowa eksterminacja”

80. rocznica Obławy Augustowskiej. Wciąż nie wiemy, jaki los spotkał porwanych przez sowietów

Hołownia stawia się Tuskowi ws. zaprzysiężenia Nawrockiego. Będzie komisja śledcza?

Czarzasty ostrzega przed zerwaniem koalicji! Stawia sprawę jasno ws. marszałka Sejmu

Robert Ruchała rozbawił Amerykanów znaczeniem swojego nazwiska

Zmiany w Radzie Programowej TVP w likwidacji

Brigitte Macron "zdruzgotana" po orzeczeniu sądu. Chodzi o jej płeć

Ukraina dokonała kolosalnego militarnego przełomu

Jasna Góra: wsparcie dla Ruchu Obrony Granic

Rząd zakazał projekcji filmu LGBTQI. Nie akceptują żadnej formy tej propagandy

Najnowsze

Tusk blokuje powołanie prezesa Izby Pracy Sądu Najwyższego. Manowska reaguje

Polacy chcą referendum w sprawie nielegalnej migracji. Tusk ma kolejny problem?

Prezydent Duda upamiętnia Obławę Augustowską: „To była planowa eksterminacja”

80. rocznica Obławy Augustowskiej. Wciąż nie wiemy, jaki los spotkał porwanych przez sowietów

Hołownia stawia się Tuskowi ws. zaprzysiężenia Nawrockiego. Będzie komisja śledcza?

Żaryn: rząd Tuska nie stanąłby na wysokości zadania podczas ataku hybrydowego Białorusi z 2021 roku

Dr Kontek i opowieść o „sfałszowanych” wyborach. „Ekspert” wierzy w bukmacherów

Rzeź w Essen. Ruszył proces Shadiego A.