Euro 2020. Włochy-Hiszpania 1:1 (4:2 w karnych). Włosi w finale!

Włochy zagrają w niedzielnym finale UEFA EURO 2020. Stracili prowadzenie w meczu, ale pokonali Hiszpanię w rzutach karnych na Wembley.

Po godzinie od rozpoczęcia meczu Federico Chiesę zdobył gola, która dała Włochom przewagę, ale strzał rezerwowego Álvaro Moraty wyrównał wynik i potrzebna była dogrywka. Ale o wszystkim zdecydowały karne.

???????? Antoine Griezmann was the man of the moment #OTD in 2016 as his goals sent Les Bleus to the EURO final ⚽️????@AntoGriezmann | @equipedefrance | #EURO2020 pic.twitter.com/1YgcqGo7u3

— UEFA EURO 2020 (@EURO2020) July 7, 2021

Włochy zaczęły mecz mocno, ale Hiszpania zaczęła przejmować kontrolę na środku pola. Pierwsza dobra okazja do celnego strzału pojawiła się w 25. minucie. Strzał Daniego Olmo został jednak obroniony przez Gianluigiego Donnarummę.

W drugiej połowie meczu pojawiły się liczne okazje. Stworzyli je m.in. Ciro Immobile i Sergio Busquets, ale Unai Simón zdołał obronić strzały Chiesy.

???????? Chiesa's curler at Wembley ????

Goal of the Round contender? ????@GazpromFootball | #EUROGOTR | #EURO2020 pic.twitter.com/9A0mpTWn47

— UEFA EURO 2020 (@EURO2020) July 6, 2021

W 80. minucie Morata dostał podanie od Olmo i płaskim strzałem pokonał włoskiego bramkarza. Wynik 1:1 utrzymał się do końca, więc konieczne było przeprowadzenie dogrywki.

W dogrywce Włochy zdołały przetrwać ofensywę Hiszpanii. Doszło do rzutów karnych. Te lepiej strzelali Włosi i to oni zagrają w finale.

TYLKO U NAS! Bocheński szczerze o aborcji [wideo]

Alerty IMGW dalej obowiązują. Jaka będzie pogoda tej nocy?

Uwaga! Poważne problemy z dostępem do gotówki na południu kraju

Ataki polityków na WOT i OSP

Mocne słowa Trumpa: to wina Harris i Bidena, że do mnie strzelają!

Republika: „W Punkt” o godz.21:10

Ludzie stracili dorobek życia, a Premier wrzuca zdjęcie, że je zupę!

Czarnek: rząd powinien bezwzględnie organizować pomoc dla powodzian!

Kolejny dowód na to, że rząd nie radzi sobie w ogóle z powodzią. ZOBACZ WIDEO

Szef BBN Jacek Siewiera: czeka nas bardzo trudny czas, to niestety nie koniec

Republika pomaga! Pomoc dla powodzian

Niż genueński powoli ustępuje, jednak sytuacja powodziowa jest nadal dramatyczna. Prognoza na najbliższe godziny

Jak dziś czuje się poseł KO Małgorzata Tracz, która występowała przeciwko wzmocnieniu Nysy Kłodzkiej