Emocjonujący mecz na dnie tabeli
facebook.com/kspalac

W hali sportowej ,,Łuczniczka” w Bydgoszczy doszło do spotkania pomiędzy KS Pałac Bydgoszcz a KSZO Ostrowiec Świętokrzyski kończącego 6 kolejkę rozgrywek. Obie drużyny zajmowały ostatnie miejsca w tabeli kobiecej Orlen Ligi. Faworytkami tego meczu była drużyna z Bydgoszczy, która wygrała 3:2, jednak zwycięstwo nie przyszło wcale łatwo.

Siatkarki, zarówno KS Pałac Bydgoszcz jak i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, grały w tym meczu o przerwanie serii pięciu porażek z rzędu i odbicie się od dna tabeli. Trenerzy obu drużyn wystawili od pierwszego seta swoje najlepsze zawodniczki. W pierwszym secie wszystko szło po myśli trenera i zawodniczek z Bydgoszczy.

Kontrolowały one spotkanie dyktując swoje warunki gry i wygrywając pewnie pierwszego seta 25:18.
W drugim secie gra już nie była taka łatwa gdyż zawodniczki z Ostrowca podjęły wyrównaną walkę. Gospodynie potrafiły wyjść tylko na dwu, trzy punktowe prowadzanie w secie a pod jego koniec doszło do remisu 20:20. Drużyna gości zmobilizowała się i wygrała drugą odsłonę 25:21.

Na początku trzeciego seta gra toczyła się punkt za punkt, żadna z drużyn nie potrafiła uciec rywalkom na kilka oczek. Dopiero przy stanie 18:16 gospodynie wyszły na stanowcze prowadzenie i wygrały seta ponownie 25:18. Podopieczne Adama Grabowskiego były już pewne pierwszego punktu w tym sezonie, jednak w tym meczu liczyło się tylko zwycięstwo.

W czwartym secie doszły do głosu zawodniczki z Ostrowca i potrafiły one wypracować sobie kilku punktową przewagę. Gospodynie mimo starań nie odrobiły straty punktowej i przegrały seta 21:25.
Tie break rządzi się swoimi prawami, w ostatniej odsłonie zawodniczki obu drużyn wiedząc o tym, wyszły na parkiet skoncentrowane i toczyły wyrównaną walkę. Gospodynie jako pierwsze uzyskały piłkę meczową która jak się okazało była piłką na wagę ostatniej akcji w meczu. Bydgoszczanki wygrały 15:13 zdobywając dwa punkty i awansując z 11 na 10 lokatę w tabeli. Nagrodę MVP meczu została przyznana Ewelinie Krzywickiej z drużyny KS Pałac Bydgoszcz.

Drużyna KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zamyka tabele Orlen Ligi tylko z jednym punktem.

Trener Dariusz Parkitny postara się poprowadzić swoje zawodniczki do pierwszego zwycięstwa w sezonie w następnym meczu w którym podejmą na swojej hali drużynę PTPS Piła który odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 14. Dzień później o kolejne punkty powalczą Bydgoszczanki. Rywal jednak już będzie zdecydowanie trudniejszy. Pałacanki zmierzą się z drużyną Impel Wrocław który zajmuje piąte miejsce w tabeli.

Stany alarmowe na Odrze. Co z Wrocławiem? Sprawdź!