Ekstraklasa: Szalony mecz w Bielsku-Białej, remis Podbeskidzia z Cracovią
libreshot

Podbeskidzie Bielsko-Biała wywalczyło pierwszy punkt po powrocie do PKO Ekstraklasy. Beniaminek mógł nawet zgarnąć pełną pulę, ale ostatecznie zremisował w 2. kolejce z Cracovią 2:2.

Cracovia rozpoczęła ten sezon od zwycięstwa z Pogonią Szczecin 2:1, ale w minionym tygodniu podopieczni Michała Probierza pożegnali się z rozgrywkami Ligi Europy już na etapie pierwszej rundy eliminacji. "Pasy" po dobrej grze uległy jednak Malmoe FF 0:2.

Podbeskidzie, które wróciło do ligowej elity po czterech latach, dość boleśnie zderzyło się z ekstraklasą. W pierwszej kolejce "Górale" przegrali z Górnikiem Zabrze 2:4, ale przynajmniej momentami pokazali dobry futbol. Podobnie wyglądało to w starciu z Cracovią, a remis mogą uznać za pechowy.

Gospodarze odważnie ruszyli na rywala i już w 12. minucie dali im pierwszy sygnał ostrzegawczy, gdy w słupek trafił Aleksander Komor. Chwilę później było już 1:0, a na listę strzelców wpisał się Karol Danielak. Przyjezdni wyrównali tuż przed zejściem do szatni za sprawą Davida Jablonsky'ego.

Po zmianie stron znów na prowadzenie wyszli gracze Podbeskidzia. Komor skorygował precyzję uderzenia i strzałem głową pokonał Niemczyckiego. Cracovia jeszcze raz zdołała wyrównać - w 81. minucie Vestenicky wykorzystał podanie Wdowiaka. W końcówce obie drużyny nie wykorzystały znakomitych okazji. Kamil Biliński wprawdzie trafił do siatki, ale z minimalnego spalonego, a po drugiej stronie boiska niepilnowany Thiago fatalnie przestrzelił z pięciu metrów.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 2:2

Bramki: Karol Danielak (16.), Aleksander Komor (58.) - David Jablonsky (45.), Tomas Vestenicky (81.)

radiozet

Działał zgodnie z prognozą, tak jak ją rozumiał

Zła i dobra wiadomość. Co z Wrocławiem?

Wrocław czeka ale nie ludzie. Bez wytchnienia umacniają wały

Uruchomiono dwa kolejne poldery zalewowe pod Wrocławiem

Usuwanie skutków powodzi. Jakie uprawnienia ma twój pracodawca?

Zmarł Toto Schillaci, bohater mistrzostw świata 1990

Libicki: Henning-Kloska wykazała się całkowitym brakiem wyczucia

Nie wstyd panu, panie Donaldzie?

Kosztowniak: Chaos, dezinformacja, degrengolada i upadek - tak w sytuacji kryzysowej działa Tusk

Szokujące słowa ekologa! Niemiecki wywiad werbował do protestów przeciwko budowie zbiorników retencyjnych!

Trump i Duda spotkają się w Amerykańskiej Częstochowie – kluczowe wydarzenie przed wyborami w USA