Dwa gole z karnych Zielińskiego w szalonych derbach Italii
x.com/@Inter

Piłkarz Interu Mediolan Piotr Zieliński zdobył dwie bramki, obie z rzutów karnych, a jego zespół zremisował u siebie z Juventusem Turyn 4:4 w szalonym hicie 9. kolejki włoskiej ekstraklasy. To pierwsze gole 30-letniego pomocnika w tym sezonie ligowym. W niedzielę grał do 63. minuty.

Rywalizacja Interu z Juventusem jest nazywana na Płw. Apenińskim "derby d'Italia", co pokazuje jej wyjątkowy charakter. To była 252. edycja.

Tak się złożyło, że właśnie w tym meczu Zieliński, sprowadzony latem na San Siro po zakończeniu jego umowy z Napoli, po raz pierwszy wybiegł w podstawowym składzie Interu w Serie A. Szybko odwdzięczył się za zaufanie.

Po kwadransie gry doświadczony pomocnik podszedł do rzutu karnego i pewnym strzałem w środek bramki dał Interowi prowadzenie 1:0. Kolejne minuty należały do Juventusu, czego efektem były dwa gole (Serb Dusan Vlahovic i Amerykanin Timothy Weah). Losy meczu zmieniały się jednak jak w kalejdoskopie.

W 35. minucie było już 2:2, tym razem po trafieniu znanego piłkarza z Armenii Henricha Mchitarjana.

Kilkadziesiąt sekund później sędzia - po raz drugi tego dnia - podyktował rzut karny dla mediolańczyków. I ponownie skutecznym wykonawcą był Zieliński, który tym razem uderzył nieco inaczej, piłka wleciała do bramki obok słupka.

Zmarnowana przewaga

Na początku drugiej połowy Inter prowadził już 4:2 - po golu Holendra Denzela Dumfriesa. Drużyna z Turynu, w której wciąż nie ma leczącego poważną kontuzję Arkadiusza Milika, zdołała jednak wywalczyć jeden punkt.

Bohaterem "Starej Damy" okazał się wprowadzony z ławki 19-letni reprezentant Turcji Kenan Yildiz, który zdobył dwie bramki - w 71. i 82. minucie.

"Szalone derby" - napisała agencja AFP.

Turyńczycy, wciąż niepokonani w sezonie Serie A, przed meczem z Interem mogli pochwalić się... zaledwie jedną straconą bramką. Wicelider Inter ma 18 pkt, a trzeci w tabeli zespół "Juve" - 17. Prowadzi Napoli (22), które w sobotę pokonało u siebie Lecce 1:0.