Bez zaskoczenia w polskiej grupie. Debiutanci rozbici przez faworytów imprezy
Twitter.com/UEFAFutsal

Pierwsze spotkanie w grupie C, w którym mierzyły się reprezentacje Rosji i Słowacji zakończyło się wysokim zwycięstwem futsalistów Sbornej. Wygraną 7:1 Rosjanie potwierdzili, że są jednym z zespołów aspirujących do zwycięstwa w całej imprezie.

Premierowe spotkania grupy C Euro 2022 w futsalu, które są rozgrywane w hali Ziggo Dome Amsterdamie, zaplanowano na późne piątkowe popołudnie. W pierwszym z nich będąca bezapelacyjnym faworytem reprezentacja Rosji pokonała debiutujących na imprezie Słowaków aż 7:1.

Czytaj: Już dziś pierwszy mecz Polaków na EURO. Rozpoczynamy imprezę od meczu o wszystko

O tym, że również ten mecz mistrzostw rozpocznie się od niespodzianki, przekonali się na własnej skórze Rosjanie. W 3. minucie spotkania po przejęciu piłki przez Jana Drahovskyego piłkę do siatki skierował kapitan Słowaków, Peter Kozar.

Od tego momentu Słowacy zamurowali się na własnej połowie i liczyli na dowiezienie korzystnego dla nich rezultatu do końca połowy.
Rosjanie dopięli swego w 10. minucie, kiedy to Artiom Antoshkin uderzeniem z dystansu zaskoczył słowackiego bramkarza, wyrównując wynik spotkania.

Faworyci poszli za ciosem i niecałą minutę później obieli prowadzenie, a strzelcem bramki był Anton Sokolov.

W trzeciej minucie drugiej połowy Antoshkin podwyższył prowadzenie Rosjan i sprawa zwycięzcy spotkania została już przesądzona. Sześć minut po indywidualnej akcji wynik meczu podwyższył Robinho.

Pomimo wielu skutecznych interwencji, Richard Oberman nie był w stanie uratować Słowaków przed utratą kolejnych goli, a w późniejszej fazie spotkania przyczynił się osobiście do ich utraty.

⏰ RESULT ⏰

???????? Antoshkin claims first hat-trick at Futsal EURO 2022; Russia open with emphatic win
???????? Kozár nets first ever finals goal for debutants Slovakia

???? Who impressed you? #FutsalEURO

— UEFA Futsal (@UEFAFutsal) January 21, 2022

W 30. minucie hat-tricka skompletował Antoshkin i stał się on pierwszym zawodnikiem imprezy, który dokonał tego wyczynu. W ostatnich pięciu minutach spotkania brązowi medaliści poprzedniego Euro zdobyli jeszcze dwie bramki, tym samym ustanawiając końcowy rezultat na tablicy wyników na 7:1.

portal.tvrepublika.pl twitter.com

Gorąco w sieci: internauci krytykują Tuska po akcji ABW

Błaszczak: władza, która dziś Polską rządzi nie sprawdza się! Rozliczymy odpowiedzialnych za zaniedbania ws. powodzi [wideo]

Uderzenie w nielegalny hazard w Gdyni!

Republika: „W Punkt” o godz.20:20

Młodzi ludzie uratowali kościół przed powodzią

Miliony dla Fundacji WOŚP. PZU nie żałuje kasy

Policja zatrzymała pijanego ojca, który opiekował się dzieckiem!

Bagiński: strategia Tuska wobec kataklizmu to strategia picu i rozpaczliwe ratowanie wizerunku

Rada Muzeum Historii Polski staje w obronie dyrektora, którego chce odwołać koalicja 13 grudnia