Już dziś pierwszy mecz Polaków na EURO. Rozpoczynamy imprezę od meczu o wszystko

Artykuł
Reprezentacja Polski rozpocznie EURO od spotkania z Chorwacją
laczynaspilka.pl

Po czterech latach reprezentacja Polski znów zagra na mistrzostwach Europy w futsalu. Pierwszym rywalem Polaków będzie Chorwacja i to od tego spotkania zależy, kto awansuje do ćwierćfinału. Piłkarze trenera Błażeja Korczyńskiego są bardzo zmobilizowani i liczą w tym roku na awans z fazy grupowej.

Pomimo iż jest to dopiero pierwsze spotkanie biało-czerwonych na tej imprezie, jest ono nazywane meczem o wszystko. Polacy nie są faworytem w grupie, w której zmierzą się z Chorwacją, Słowacją i Rosją. Nieoficjalnie mówi się, że pojedynek z drużyną z Bałkanów może być rywalizacją o awans z fazy grupowej Mistrzostw.

Chorwaci na EURO wracają po sześcioletniej przerwie, co jeszcze bardziej mobilizuje naszych najbliższych rywali, którzy chcą bardzo się zrehabilitować za ostatnie niepowodzenia. Dotychczas największym sukcesem Chorwatów na tej imprezie było 4. miejsce w 2012 roku, kiedy to rozgrywali turniej przed własną publicznością.

Cztery lata temu w fazie grupowej reprezentacja Polski również mierzyła się z Rosją. Padł wówczas remis 1:1, a bramkę na wagę podziału punktów zdobył w ostatniej minucie Michał Kubik. Jednak po dotkliwej porażce z reprezentacją Kazachstanu 1:5, Polacy zakończyli całą imprezę na 11. miejscu. Sborna zdobyła wówczas brązowy medal, pokonując w meczu o 3. miejscu wspomniany Kazachstan 1:0, z którym zremisowała w fazie grupowej. W zeszłorocznych Mistrzostwach Świata, które były rozgrywane na Litwie, drużyna Rosji doszła do ćwierćfinału, gdzie uległa w rzutach karnych reprezentacji Argentyny. Zarówno Polacy, jak i Chorwaci nie brali udziału we wrześniowym mundialu,

Dla Słowaków jest to debiut na imprezie tej rangi. W turnieju eliminacyjnym okazali się oni lepsi od reprezentacji Mołdawii i Grecji.

Kapitan reprezentacji Polski Michał Kubik podkreślił, że drużyna wyciągnęła wnioski z ostatniego EURO i najważniejszy jest pierwszy mecz z Chorwacją, w którym kadra będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony.

Zdaniem ekspertów oraz bukmacherów faworytem wieczornego spotkania będzie Chorwacja, która może minimalnie pokonać Polaków, jednak jak pokazały spotkania w grupie A i B Mistrzostwa Europy będą obfitować w wiele niespodzianek.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30 w hali Ziggo Dome w Amsterdamie.

Kadra reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Futsalu w Holandii:

Bramkarze:
Michał Kałuża(CD Burela FS, Hiszpania)
Bartłomiej Nawrat (Rekord Bielsko-Biała)

Zawodnicy z pola:
Sebastian Grubalski (Constract Lubawa)
Tomasz Kriezel (Constract Lubawa)
Tomasz Lutecki (Dreman Opole Komprachcice)
Mateusz Madziąg (Constract Lubawa)
Patryk Hoły (Red Dragons Pniewy)
Michał Kubik (Rekord Bielsko-Biała)
Sebastian Leszczak (Rekord Bielsko-Biała)
Michał Marek (Rekord Bielsko-Biała)
Mikołaj Zastawnik (Rekord Bielsko-Biała)
Dominik Solecki (GI Malepszy Futsal Leszno)
Sebastian Wojciechowski (GI Malepszy Futsal Leszno)
Dominik Śmiałkowski (Piast Gliwice)

Trener:
Błażej Korczyński

Źródło: portal.tvrepublika.pl laczynaspilka.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy