Sousa chce podnieść poziom Ekstraklasy. Planuje dodatkowe zgrupowania

Artykuł
Sousa jest załamany poziomem Ekstraklasy. Czy jego pomysł wypali?
Fot:Twitter/Mateusz Święcicki

Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa podzielił się pomysłem na podniesienie poziomu sportowego PKO BP Ekstraklasy. Portugalczyk chce wprowadzić dodatkowe szkolenia i treningi.

- Uważam, że nasze decyzje są dość dobre. Tak jak mówiłem wcześniej, nie robię rzeczy, które uszczęśliwiają innych ludzi. Robię rzeczy, które przede wszystkim mają pomóc drużynie narodowej. Próbowałem pomóc i wspierać polską piłkę, także Ekstraklasę, pomagałem promować zawodników, ale na końcu muszę być uczciwy ze sobą i swoimi przekonaniami – ocenił Sousa w rozmowie z dziennikarzem portalu sport.pl Sebastianem Staszewskim.

Selekcjoner zdradził też, że ma konkretny plan na impuls dla polskiej ligi. - To robione wielokrotnie w trakcie sezonu, np. raz w miesiącu, powołanie zawodników tylko z Ekstraklasy. Na dwa dni, dwa treningi. To coś, co chciałbym zrobić. Chciałbym zaprosić wszystkich trenerów z polskiej ligi na dwa dni, by wymienić się doświadczeniami, porozmawiać o futbolu, o krajowej piłce albo taktyce. To mogłoby dać mi powód, aby jeszcze częściej bywać w Polsce – zapowiedział Paulo Sousa.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy