Sopran Klubów Gazety Polskiej w Warszawie

Artykuł
Dominika Zamara
Faro d'Italia

Dominika Zamara, ambasador ds. kultury i koncertów Klubu Gazety Polskiej w Rzymie, swoim przejmującym sopranem uświetniła uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Dominika Zamara ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale wokalnym w klasie prof. Barbary Ewy Werner. Jest laureatką stypendium w konserwatorium muzycznym w Weronie, gdzie kształciła swój głos u wielu wybitnych mistrzów.

Początek jej kariery przypada na 2008 r., kiedy to odbyła tournée po Francji z wybitnym francuskim organistą Fabrice Pitrois. W 2009 r. zadebiutowała we Włoszech, a w 2012 r. zaprezentowała swój talent szerokiej publiczności w Stanach Zjednoczonych.

Jest laureatką licznych nagród m.in. Złotej Sowy — przyznawanej przez Klub Inteligencji Polskiej — za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz Polki Roku 2017 - przyznawanej przez polski rząd — w kategorii Kultura i Sztuka. Otrzymała również międzynarodową nagrodę „Drzewo Życia” za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Jest współzałożycielką i ambasadorem ds. kultury i koncertów Klubu Gazety Polskiej w Rzymie.

Źródło: domena publiczna

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy