USA: Amazon będzie opłacał swoim pracownikom studia. W Stanach brak rąk do pracy

Artykuł
(zdj. ilustracyjne)
Fot. flickr.com/osde8info

Amazon ma zamiar pokrywać koszty czesnego za wyższą edukację swoim pracownikom w Stanach Zjednoczonych. Jak informuje BBC, chodzi o grupę 750 tys. osób. Propozycja internetowego giganta pokrywa się w czasie z olbrzymimi niedoborami pracowników na amerykańskim rynku.

Firma poinformowała, że zainwestuje 1,2 mld dolarów w program, który ma opłacić pracownikom edukację tak długo, jak pozostają w Amazonie. Gigant handlu online zaznaczył, że pokryje również koszty innych form edukacji, włączając w to edukację licealną i kursy języka angielskiego, a szkolenia podnoszące kompetencje pracowników.

- Amazon jest obecnie największym pracodawcą w Stanach Zjednoczonych i wiemy, że inwestowanie w szkolenia dla naszych zespołów może mieć wielki wpływ na setki tysięcy rodzin w całym kraju – powiedział dyrektor międzynarodowej sprzedaży w Amazonie, Dave Clark.

Firmy zatrudniają nawet nieletnich

Wcześniej podobne oferty złożyły Walmart i Target.

Według amerykańskiego Departamentu Pracy liczba ofert zatrudnienia przekracza o ponad dwa miliony liczbę bezrobotnych. Jak podkreślają eksperci, na braki na rynku pracy wpłynęły obawy związane z pandemią, a także niedostępność opieki nad dziećmi.
W walce o pracowników amerykańskie firmy podnoszą pensje, a także oferują premie, niektóre zaś zatrudniają nawet 14-, czy 15-latków.

Źródło: bbc.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy