Sondaż. Zdecydowana przewaga PIS nad KO. Spadek poparcia dla większości ugrupowań

Artykuł
Fot. Flickr/Piotr Galant

Gdyby wybory odbyły się pod koniec listopada, wygrałaby je Zjednoczona Prawica z wynikiem 32 proc. - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu. W ostatnim badaniu ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zdobyło 36,6 proc. poparcia.

Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska, która z wynikiem 22,1 proc. straciła 1 punkt procentowy w porównaniu do poprzedniego badania.

Podium zamyka Polska 2050 (11,8 proc.). To oznacza, że ugrupowanie Szymona Hołowni traci nieznacznie w porównaniu do poprzedniego sondażu, w którym zdobyło 11,5 proc.

Do Sejmu dostałaby się także Konfederacja - 7,1 proc. (-0,9 pkt proc.), Lewica - 7 proc. (-1 pkt proc.) oraz PSL-Koalicja Polska - 6,4 proc. (+2 pkt proc.).

Grupa wyborców niezdecydowanych to 13,7 proc. „Trudno powiedzieć/nie wiem” była zatem trzecią najczęściej udzielaną odpowiedzią. W porównaniu z wrześniowym badaniem to więcej o 5,3 punktów procentowych.

Spośród badanych 43,1 proc. zadeklarowało udział w wyborach, gdyby odbyły się w najbliższą niedzielę. „Raczej tak” odpowiedziało 10,8 proc. osób. Łącznie to 53,9 proc. ankietowanych. Ponad 23 proc. udzieliło odpowiedzi "raczej nie", zaś 19 proc. zdecydowanie nie zamierza oddać głosu. 4,1 proc. badanych nie ma zdania na ten temat.

Źródło: onet.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy