Słowacja. Szczepienie przeciw COVID-19 warunkiem spotkania z papieżem

Artykuł
W publicznych spotkaniach z papieżem Franciszkiem podczas jego pielgrzymki na Słowację będą mogły uczestniczyć jedynie osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19
Fot.: Twitter/@LewandowskiW

Minister zdrowia Słowacji i przewodniczący słowackiego Episkopatu poinformowali, że w publicznych spotkaniach z papieżem Franciszkiem podczas jego pielgrzymki będą mogły uczestniczyć jedynie osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19. Papież będzie na Słowacji 12-15 września.

Za w pełni zaszczepione uznaje się te osoby, które przyjęły dwie dawki szczepionki i od otrzymania drugiej upłynęło co najmniej 14 dni. W przypadku osób, które przyjęły szczepionkę jednodawkową, od zastrzyku musi upłynąć 21 dni. Osoba, która przyjęła tylko jedną dawkę szczepionki dwudawkowej, uważana jest na Słowacji za niezaszczepioną.

Minister Lengvarsky zapowiedział, że podczas mszy świętych i nabożeństw z udziałem papieża będzie mogło uczestniczyć więcej osób, niż wynika to z aktualnie obowiązujących przepisów, ograniczających liczbę gości do 1 tys. Abp Zvolensky uznał szczepienia za jedyny skuteczny sposób zwiększenia liczby wiernych dopuszczonych do udziału w spotkaniach z papieżem. Dodali, że o wymogach informują na niecałe dwa miesiące przed przyjazdem Franciszka, aby dać chętnym czas na zarejestrowanie się i zaszczepienie.

Franciszek odwiedzi Słowację w dniach 12-15 września. Według niepotwierdzonego oficjalnie programu, papież ma odwiedzić Bratysławę, Preszów, Koszyce oraz sanktuarium w Szasztinie nieopodal granicy z Czechami

Źródło: niedziela.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy