Skandaliczne słowa posła totalnej opozycji. Sprawa trafi do Komisji Etyki

Artykuł
Poseł Artur Łącki
Twitter/@rbrtchief

W trakcie środowych obrad 43. Posiedzenia IX Kadencji Sejmu, w sposób skandaliczny o funkcjonariuszach policji wypowiedział się polityk Platformy Obywatelskiej.

Poseł Artur Łącki z klubu Koalicji Obywatelskiej, w trakcie prac parlamentarnych nad programem dot. modernizacji służb mundurowych postanowił w sposób dobitny obrazić mundurowych, nazywając ich „bandziorami, którzy biją kobiety oraz dokonują nieudolnych interwencji”.

„Panie Ministrze, Policja nie ma ostatnio dobrej pracy. Trzeba powiedzieć, że sama sobie zasłużyła, zaczynając od bandziorów, którzy bili pałkami kobiety w strajku, a kończąc na tych nieudanych interwencjach, w których zmarli obywatele kraju” - rozpoczął swoją wypowiedź polityk

Zapytany przez wicemarszałek Małgorzatę Gosiewską, czy wyraża się w ten sposób o funkcjonariuszach, poseł nie odpowiedział na pytanie i kontynuował swój wywód.

Po zakończeniu przemówienia wicemarszałek Gosiewska ponownie zapytała się parlamentarzysty:

„Czy w tak skandaliczny sposób wyrażał się Pan o funkcjonariuszach policji? To się kwalifikuje do Komisji Etyki” - poinformowała Gosiewska

Źródło: portal.tvrepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy