"Skąd możemy wiedzieć, kim są ci uchodźcy?" Putin zabrał głos w sprawie Afganistanu

Artykuł
Prezydent Rosji Władimir Putin zapewnił, że kwestia uchodźców z Afganistanu będzie priorytetem dla MSZ Rosji.
Fot. PAP/EPA/MIKHAIL VOSKRESENSKIY/SPUTNIK/KR

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w niedzielę, że sytuacja w Afganistanie wpływa w sposób bezpośredni na bezpieczeństwo Rosji. Ocenił, że nie wolno dopuścić do przeniknięcia z krajów sąsiednich do Rosji bojowników udających uchodźców.

Na spotkaniu z przedstawicielami rządzącej partii Jedna Rosja rosyjski prezydent mówił o możliwości wjechania uchodźców do sąsiadujących z Rosją krajów Azji Centralnej. „Skąd możemy wiedzieć, kim są ci uchodźcy?" - pytał. Podkreślił następnie, że Rosja „nawet nie ma ograniczeń wizowych z tymi najbliższymi sojusznikami i sąsiadami".

- Nie chcemy, by choć trochę powtórzyło się u nas to, co było w latach 90. (XX wieku) i w połowie lat 2000., kiedy na Kaukazie Północnym faktycznie toczyły się działania bojowe -  powiedział Putin. „Nikt nie chce, aby to powróciło, dlatego takie elementy z Afganistanu czy innych krajów nie są nam potrzebne" - podkreślił.

Zapewnił przy tym, że kwestia uchodźców z Afganistanu będzie priorytetem dla MSZ Rosji. Moskwa w kontakcie z państwami zachodnimi będzie robić wszystko, aby zapewnić stabilność w Afganistanie — zapowiedział.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy