Siarkowska mówiła o zamordowaniu księdza. Furia Lewicy w Sejmie: „Dobrze mu tak!”

Artykuł
Lewica nie wytrzymała wystąpienia posłanki PIS-u
Fot. Twitter/@FalejMonika

„Najpierw była agresja słowna, profanowanie symboli religijnych i bezczeszczenie miejsc kultu, a teraz doszło morderstwa kapłana” – mówiła w Sejmie poseł PiS-u Anna Maria Siarkowska. W czasie jej wystąpienia lewa strona sali sejmowej wpadła w furię, zakrzykując jej wypowiedź. W pewnym momencie jedna z posłanek krzyknęła „Dobrze mu tak!”, odnosząc się do śmierci pobitego księdza. - Apeluję o ujawnienie się Pani Poseł, wniosek do prokuratury jest już w przygotowaniu - napisała poseł Siarkowska na Twitterze.

Posłanka PIS-u Anna Siarkowska zabrała głos w sprawie nasilających się ataków na Kościół, wskazując na zamordowanego ostatnio ojca Maksymiliana Adama Świerżewskiego. 

„W Polsce znowu morduje się księży. Zaczęło się od przypisywania win w ramach odpowiedzialności zbiorowej ogółowi ludzi Kościoła. A potem? Potem zaczęło się szczucie, agresja słowna. Tego byliśmy świadkami. Potem było profanowanie symboli religijnych, szydzenie z tego, co dla Polaków najświętsze, demolowanie miejsc kultu. Potem mieliśmy również do czynienia z dehumanizacją katolików i osób duchownych. Zaczęło się również wzywanie do przemocy, a następnie same akty przemocy i agresji fizycznej, pobicia. Ale teraz doszło do tego, że 11 listopada, w Święto Niepodległości, w Siedlcach został zamordowany ksiądz, ojciec Maksymilian” - mówiła podczas swojego wystąpienia w Sejmie poseł PIS-u Anna Siarkowska.

Posłanka odniosła się tym samym do tzw. czarnych protestów organizowanych przez organizacje proaborcyjne, w których mieliśmy do czynienia z ogromną skalą profanacji, bezczeszczenia miejsc kultu, oraz agresji wobec osób duchownych. Również ostatnie wypowiedzi polityków napawają niepokojem. O „piłowaniu katolików” mówił ostatnio poseł PO Sławomir Nitras. 

„Nie można udawać, że za #MorderstwoKsiedza Maksymiliana nie ponoszą winy ci, którzy przez lata prowadzili kampanię nienawiści wobec katolików:skrajna lewica,ruchy LGBT,ruchy aborcyjne oraz wielu posłów,siedzących dzisiaj na tej sali. Macie krew ks. Maksymiliana na rękach.Hańba wam!” - dodała na Twitterze, zamieszczając film ze swojego wystąpienia w Sejmie.

Furia Lewicy

Wystąpienie posłanki PIS-u nie spodobało się lewej stronie sali sejmowej, która wpadła w istną furię, zakrzykując słowa Siarkowskiej. W pewnym momencie z ich strony padły słowa „dobrze mu tak!”, odnoszące się do morderstwa ojca Maksymiliana.

Do haniebnego zachowania jednej z posłanek Lewicy odniosła się na Twitterze poseł Siarkowska, zaznaczając, że wniosek do prokuratury jest już przygotowywany.

Apeluję o ujawnienie się Pani Poseł, która - na moje słowa o zamordowaniu księdza - krzyknęła z ław sejmowych "dobrze mu tak". Wniosek do prokuratury jest już w przygotowaniu. Brakuje tylko Pani nazwiska” - napisała.

Czekam na stenogramy z Sejmu. Poseł @AnnaSiarkowska mówi o zamordowaniu księdza a ze strony opozycji słychać jakieś wycie, jakieś wrzaski - swołocz to sowiecka, czy polscy parlamentarzyści? Wszyscy powinni stanąć i minutą ciszy uczcić zamordowanego kapłana a nie buczeć!” - odniósł się do zachowania Lewicy w Sejmie poseł PIS-u Dariusz Matecki.

Źródło: TV Republika, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy