Przejdź do treści
21:39 Prezydent Ukrainy: ustaliliśmy z Rosją kolejną wymianę jeńców 1000 na 1000
20:11 Premier Donald Tusk: w najbliższym czasie zwrócę się do Sejmu z wnioskiem o wotum zaufania dla rządu
19:59 Prezes PiS Jarosław Kaczyński: to jest klęska demokracji walczącej, ten rząd powinien odejść, proponujemy rząd techniczny
Wybory 2025 Gościem Poranka Radia Republika o godzinie 6.00 będzie Jacek Ozdoba z PiS
Protest We wtorek (3 czerwca) o godz. 12:00, pod ambasadą Niemiec przy ul. Jazdów 12 w Warszawie, odbędzie się protest pod hasłem: "Zabierzcie namiestnika!". Organizuje: Ruch Obrony Granic
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Niszczycielski pożar w USA. Spłonął dom Paris Hilton

Źródło: @ParisHilton

W kalifornijskim pożarze spłonęły domy gwiazd i najskromniejszych mieszkańców metropolii. Celebrytka Paris Hilton zamieściła w mediach społecznościowych nagranie pokazujące ruiny jej domu w Malibu. O tym, że spłonął dowiedziała się z prowadzonej na żywo relacji telewizyjnej - poinformował CNN.

"Stoję w miejscu, które kiedyś było naszym domem. Tak wiele osób straciło wszystko. To nie tylko ściany i dachy - to wspomnienia, które z tych murów zrobiły domy" - powiedziała Hilton.
 

Spłonęły domy aktorek Mandy Moore ("Gry małżeńskie", "Hotel Noir"), Jennifer Love Hewitt ("Koszmar następnego lata", "Zabójcze umysły") i Leighton Meester ("Country Strong", "Współlokatorka"), a także Jamesa Woodsa ("Dawno Temu w Ameryce"), Milesa Tellera ("Top Gun: Maverick") i Adama Brody'ego ("Kochane kłopoty", "Życie na fali").

Dom stracił Mark Hamill, pamiętany z roli Luka Skywalkera w "Gwiezdnych Wojnach". Spłonęła rezydencja Johna Goodmana ("Big Lebowski") i będący w rodzinie od pokoleń dom Jeffa Bridgesa (gwiazdy tego samego filmu). Zniknął dom brytyjskiego gwiazdora Anthony'ego Hopkinsa ("Milczenie owiec", "Hannibal", "Dwóch papieży"), który ocalał podczas poprzedniego pożaru w 2018 roku. W 2020 spalił się dom aktora w Londynie. Dom straciła także Jennifer Grey ("Dirty Dancing").

Billy Crystal ("Depresja gangstera") powiedział dziennikarzom, że w domu, który doszczętnie spłonął, mieszkał z żoną Janice od 1979 roku. "Nasze dzieci i wnuki wychowały się w tym domu. Każdy jego cal był zapełniony miłością. Nikt nie może odebrać nam pięknych wspomnień".

Burza ognia u Mela Gibsona

Mel Gibson ("Maverick"), który przebywał w Teksasie gdy wybuchł pożar stwierdził, że przez jego dom w Malibu przeszła burza ognia. "Wygląda jak po nalocie dywanowym na Drezno". "Dobra wiadomość jest taka, że moi bliscy, moja rodzina mają się dobrze" - powiedział portalowi News Nation. "A ja przynajmniej nie będę miał już tych koszmarnych problemów hydraulicznych" - oświadczył.

Gwiazda "Akademii Policyjnej" Steve Guttenberg, który podczas pożaru usuwał z ulicy porzucone samochody, żeby umożliwić przejazd wozom straży pożarnej zauważył, że klęska jakiej doznali mieszkańcy Los Angeles zrównała ich. "Bez względu na to, ile ma ktoś pieniędzy, czym jeździ, w jakim domu mieszkał - wszyscy jesteśmy teraz pogrążeni w tym samym kryzysie".

Ludzie byli w szoku

Guttenberg powiedział agencji AP, że widział ludzi w szoku, "ludzi na wózkach inwalidzkich, matki i ojców próbujących znaleźć swoje dzieci, przerażonych". Ogień pochłonął co najmniej pięć kościołów, synagogę, meczet, siedem szkół, dwie biblioteki oraz wiele sklepów, restauracji, barów i banków, i zwykłych domów.

Robert Lara przesiewał w czwartek popioły, które pozostały z jego domu w Altadenie. Szukał sejfu, w którym ukryta była para kolczyków należących do jego pra-pra babki. "Nasze wspomnienia, drobiazgi przekazywane z pokolenia na pokolenie zniknęły" - powiedział. Jego sąsiadka, Ariana Vazques wróciła na zgliszcza wynajmowanego domu, żeby odzyskać urnę z prochami ojca i nalać do misek wody okolicznym kotom.

Szeryf o pożarach: wygląda jak po wybuchu bomby atomowej


 

Źródło: N/A

Źródło: Republika, x.com, PAP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Świątek powalczy dziś o półfinał French Open

Europejski kraj chce znieść cła na cały import z USA!

Dym z pożarów w Kanadzie dotarł do zatoki. Eksperci: to nie zniknie szybko

Ukraińcy odcięli okupantowi prąd

W samochodzie terrorysty z Boulder znaleziono dokumenty USAID

Biznesmen biwakował nad rzeką. Spotkał lwicę. Nie żyje

Putin kładzie na stół warunki dotyczące pokoju na Ukrainie

Hejt na córkę nowego prezydenta. Na szczęście dobrych ludzi jest więcej [KOMENTARZE]

Tusk jak zwykle się wściekł, a potem wygłosił orędzie. Pełne gróźb i typowych dla niego niedomówień [KOMENTARZE]

Kanthak o koalicji Tuska: jest bankrutem, syndykiem masy upadłościowej

Nawrocki podziękował Trzaskowskiemu. "Może być Pan pewien, że zawsze po pierwsze Polska, po pierwsze Polacy!"

Ile gwiazdy biorą za wesele? Nawet 50 tysięcy za jeden wieczór! Wiśniewski, Zenek i Narożna w cenniku ślubnych marzeń

Fogiel: Tusk udaje, że „nic się nie stało” – ale Hołownia wierzga!

Instagram był za Trzaskowskim, Polska za Nawrockim

Przemysław Wipler apeluje do ludowców o zmianę: poprzemy mniejszościowy rząd z PSL

Najnowsze

Świątek powalczy dziś o półfinał French Open

W samochodzie terrorysty z Boulder znaleziono dokumenty USAID

Biznesmen biwakował nad rzeką. Spotkał lwicę. Nie żyje

Putin kładzie na stół warunki dotyczące pokoju na Ukrainie

Hejt na córkę nowego prezydenta. Na szczęście dobrych ludzi jest więcej [KOMENTARZE]

Europejski kraj chce znieść cła na cały import z USA!

Dym z pożarów w Kanadzie dotarł do zatoki. Eksperci: to nie zniknie szybko

Ukraińcy odcięli okupantowi prąd