Robert Kubica wystartuje w F1. Nagła zmiana w Alfie Romeo
Robert Kubica wystąpi w Grand Prix Holandii! Polak zastąpi chorego Kimiego Raikkonena - poinformowała Alfa Romeo Racing ORLEN.
W wyścigach biorą udział Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi. Polak jest kierowcą rezerwowym. Doczekał się w końcu swojej szansy i pojedzie w Grand Prix Holandii. To dlatego, że Raikkonen jest zakażony koronawirusem.
Reserve driver Robert Kubica will compete in this weekend’s #DutchGP. Robert, in car #88, will take the place of Kimi Räikkönen, who tested positive to Covid-19. ????️ pic.twitter.com/eK5OCQx5om
— Alfa Romeo Racing ORLEN (@alfaromeoracing) September 4, 2021
– FIA, Formuła 1 i Alfa Romeo Racing ORLEN mogą dziś potwierdzić, że podczas testów PCR na miejscu podczas Grand Prix Holandii FIA Formuły 1 w 2021 roku, Kimi Räikkönen uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Zgodnie z protokołami COVID-19 nie będzie brał udziału w tym wydarzeniu – poinformowała FIA. W oświadczeniu podano, że cała impreza nie jest zagrożona.
Kubica ostatnio startował w wyścigu Formuły 1 w grudniu 2019 roku, jeszcze jako zawodnik Williamsa, wziął udział w Grand Prix Abu Zabi. Miał wtedy 19. miejsce – ostatnie spośród kierowców, którzy ukończyli wyścig
Polecamy Po 10 Adrian Klarenbach
Wiadomości
Najnowsze
Elon Musk reaguje na weto Nawrockiego ws. DSA. „Brawo!” za obronę wolności słowa
Prezes PiS zapowiada powstanie Portu Hallera: polskie porty nie rozwijają się w takim tempie, w jakim mogłyby
SPRAWDŹ TO!
PiS - Ruch Narodowy, czy uda się porozumieć? Ważne słowa Jarosława Kaczyńskiego