„Republika po południu". Szczurek-Żelazko: To doby moment, by odbudowywać gospodarkę

Wojciech Konieczny przyznał, że należy rozmawiać z młodzieżą odnośnie szczepienia się
Fot.: pixabay/mohamed_hassan

Gośćmi programu byli: Józefa Szczurek-Żelazko (PiS), Wojciech Konieczny (Nowa Lewica) oraz Andrzej Sośnierz (Polskie Sprawy). Zapraszamy do zapoznania się z materiałem.

Józefa Szczurek-Żelazko powiedziała, że wygasająca pandemia jest dobrym momentem, aby zacząć odbudowywać gospodarkę w Polsce.

- Musimy cieszyć się tym, że spada liczba zakażeń. To dobra podstawa do tego, by rozpocząć intensywne działania, aby rozpocząć odbudowę gospodarki i życia społecznego - przyznała.

Szczurek-Żelazko zaznaczyła, że dzisiejsze propozycje, które zostały przedstawione przez premiera Mateusza Morawieckiego są bardzo odważne. Jednak dodała, że Polska tego potrzebuje.

- Należy korzystać z tego, że jest duża szansa na to, że wskaźniki będą cały czas spadać. Trzeba korzystać z tych optymistycznych zapowiedzi. 10 projektów na 100 dni to odważna decyzja - przyznała.

- Te projekty dotyczą m.in. rewolucji podatkowej i to powoduje, że wielu Polaków skorzysta z tego, co zostało zaproponowane. Polacy tego potrzebują - dodała.

Wojciech Konieczny przyznał, że nie większość z tych projektów została przedstawiona już wcześniej. Według niego premier nie zaprezentował dzisiaj żadnych nowych pomysłów.

- Premier w moim odczuciu nie zaprezentował nic nowego wobec tego, co było powiedziane już wcześniej. Jest to 10 wymienionych punktów. Niektóre z nich się powtarzają. To jest troszeczkę pomieszanie z poplątaniem - zauważył.

Andrzej Sośnierz zaznaczył, że nie do końca jest pewien czy wierzy w to, co zostało dzisiaj zaproponowane.

- Trudno odrzucać te projekty. Nie wiem czy wierzę w to, co zostało zaproponowane. Program pokazuje tylko jak dobrze może być - przyznał.

- Kwestie podatkowe są dobrymi decyzjami. Jednak są obniżki, ale są i podwyżki. Nie jest tam przecież powiedziane skąd mają pochodzić pieniądze oprócz tego, że zabierze się jednym, tym bogatszym, a odda biedniejszym. Nie ma w tym programie nic rozwojowego dla Polski. Należy wskazać skąd mają być źródła finansowe - powiedział.

Szczepienia młodzieży

Józefa Szczurek-Żelazko przyznała, że należy zachęcać młodzież i dorosłych do tego, żeby podejmowali świadome decyzje w przypadku ochrony zdrowia i szczepień.

- Musimy dotrzeć do tych Polaków, którzy nie są przekonani do tego, że szczepienia są głównym wyjściem na zakończenie pandemii - powiedziała.

- Myślę, że konkretne działania, które podaje rząd pomogą. Decyzję zawsze podejmuje rodzic lub opiekun prawny. Natomiast będziemy zachęcać do tego, aby młodzież się szczepiła - zaznaczyła.

Wojciech Konieczny przyznał, że należy rozmawiać z młodzieżą odnośnie szczepienia się.

- Musimy rozmawiać z młodzieżą. Potrzeba nowoczesnej reklamy szczepień. Działalność w social mediach jest świetnym wyjściem - przyznał.

- Należy apelować do rodziców, aby rozmawiali z dziećmi na temat zdrowia - dodał.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy