„Republika po południu”. Nisztor: Napisałem prawdę o Zbigniewie Bońku

Piotr Nisztor
Wikipedia/Januszex

- Rozprawa jest sprawozdaniem z tego, co działo się w PZPN, odkąd jego prezesem został Zbigniew Boniek- uważa Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy „Gazety Polskiej Codziennie”, odnosząc się do piątkowych przesłuchań w sprawie, jaką Zbigniew Boniek wytoczył Nisztorowi. Boniek oskarżył dziennikarza o naruszenie dóbr osobistych w związku z serią artykułów, które pojawiły się na łamach gazety, opisujących powiązania prezesa PZPN z władzami komunistycznymi i uprawianie nepotyzmu.

W piątek w sprawie zeznawali brat i bratanek prezesa PZPN. Piotr Nisztor na antenie TV Republika podkreślił, że obaj zeznający często zasłaniali się brakiem pamięci, co może świadczyć o próbie przykrycia niewygodnych informacji dotyczących związków między prowadzoną przez nimi firmą Mikrotel a PZPN.

- W przypadku międzynarodowego sędziego (Marcina Bońska- przyp. Red.), taki brak pamięci jest bardzo zaskakujący – podkreślił Nisztor.

Dziennikarz „Gazety Polskiej” zaznaczył, że najważniejsze przesłuchanie w sprawie będzie miało miejsce 7 czerwca, kiedy to dojdzie do konfrontacji między nim a Zbigniewem Bońkiem.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy