„Republika po południu". Nisztor: Boniek obraził się o to, że zainteresowałem się sprawami finansowymi PZPN

Zapraszamy!
Fot. twitter/PiotrRutkowskii

Gościem programu był dziennikarz śledczy Piotr Nisztor. Zapraszamy do zapoznania się z całością materiału.

Piotr Nisztor przyznał, że od kiedy Zbigniew Boniek kieruje PZPN, budżet zaczął znacznie rosnąć. Zaznaczył, że nikt wcześniej nie zainteresował się tą sprawą.

- Zbigniew Boniek obraził się o to, że zainteresowałem się sprawą, którą żaden z innych dziennikarzy nie zainteresował się jesieni 2012 r. Sprawa dotyczy tego, co dotyczy się w kwestiach finansowych PZPN - przyznał.

- Od czasu, gdy Zbigniew Boniek kieruje PZPN, to budżet zaczął rosnąć - dodał.

Piotr Nisztor powiedział, że Zbigniew Boniek nie był zadowolony tym, że dziennikarz śledczy zainteresował się tą tematyką.

- Nikt od 8 lat nie zadał pytania odnośnie tego, kto zarabia jeszcze odnośnie umów sponsorskich. Zrobiłem to w końcu ja. No i wtedy pan Zbigniew Boniek się zdenerwował - zauważył.

- Nie spodobało mu się między innymi to, co mówiłem o finansach PZPNu. Nie był zadowolony z tego, że zainteresowałem się sprawą oraz to, że przytoczyłem jego wypowiedzi dotyczące Jaruzelskiego - zdradził.

Dziennikarz śledczy Piotr Nisztor przyznał, że Boniek tłumaczył sprawę finansów PZPN przez około trzy godziny.

- Gdyby Zbigniew Boniek odpowiedział wcześniej na te pytania, to nie musiałby wczoraj przez trzy godziny tłumaczyć się w sądzie - dodał.

Nisztor zaznaczył, że dokładne sprawozdania z konkretnymi rozbiciami finansowymi PZPN nie są nigdzie dostępne.

- Jeśli chodzi o same przepływy finansowe PZPN, to Boniek przekonywał wczoraj, że wszystko jest jawne w sprawozdaniach finansowych. O to właśnie chodzi, że nie ma nigdzie konkretnego rozbicia dotyczącego współprac - zauważył.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy