„Republika Po Południu”. Milczanowska: Koronawirus jest bezwzględny

- W szczepionkach jest jedyna nadzieja - Milczanowska
pexels/Anna Shvets

Gośćmi Adriana Stankowskiego byli: Zdzisław Wolski z Lewicy, Urszula Pasławska z PSL oraz Anna Milczanowska z PiS.

Prowadzący rozmawiał z zaproszonymi gośćmi m.in. na temat koronawirusa i rozszerzania obowiązujących obostrzeń. 

Urszula Pasławska zauważyła, ze lockdown jest bardzo dużym wysiłkiem społecznym.

- Wystarczy udać się do jakiegokolwiek sklepu lub dyskontu. Zasady nie są kontrolowane. Duże sieci handlowe dzisiaj wygrywają podczas, kiedy małe sklepy w galeriach przestają mieć rację bytu. Wystarczyłoby wprowadzić podobny reżim, jaki był wiosną – powiedziała w TV Republika.

- Lockdown jest ogromnym wysiłkiem społecznym dla wszystkich grup. Miałby sens jeśli jego reżim byłby przetrzymany w kolejnych miesiącach – dodała.

Zdzisław Wolski wypowiedział się na temat kościołów, które nie zostały zamknięte.

- Wiem, że to delikatny temat i nie można naruszać dobra katolików. Należy jednak mieć gradacje. Z mojej wiedzy Bóg jest wszędzie. Można mieć z nim kontakty z każdego miejsca - powiedział poseł Lewicy.

- Jestem czynnym zawodowym lekarzem i przyjmuję pacjentów. Mam kontakt z lekarzami i pielęgniarkami. Patrzę na to nie tylko ze strony politycznej. Doskonale czuję to, co się dzieje – dodał. 

- Wszyscy jesteśmy zmęczeni pandemią. Widzimy też ogromne działania rządu tak, by radzić sobie najlepiej jak się da – zaznaczyła Anna Milczanowska.

Posłanka przypomniała, że dostawy szczepionek zostały przyspieszone.

- Na szczęście przyspieszają dostawy szczepionek. Dbamy o to, żeby nie zabrakło łózek i respiratorów, ale przede wszystkim, żeby nie zabrakło lekarzy. (…) Jak przyspieszą szczepienia to tak, jak w innych krajach, pandemia zacznie maleć i coraz bardziejsię wyciszać – powiedziała na antenie TV Republika.

- Wierzę, że niedługo będziemy mogli cieszyć się wiosną. Liczę na to, że za miesiąc właśnie tak będzie – dodała na koniec Milczanowska.

Kolejnym tematem było złożenie wniosku do TK o wyższości prawa konstytucyjnego polskiego nad prawem unijnym.

- W tej chwili rząd ma problemy z uzyskaniem większości do ratyfikacji funduszu odbudowy przez prawicę zjednoczoną. Doskonale wiemy, że ugrupowanie ministra Ziobry nie chce tego ratyfikować – powiedział Zdzisław Wolski

- My cały czas walczyliśmy o to, zresztą inne partie opozycyjne również, żebyś nie wetowali, nie odrzucali i dotacji i pożyczek. My za tym walczyliśmy – dodał.

- Zdecydowana większość posłów poparła traktat Lizboński. Musimy trzymać konwencji, które zostały ratyfikowane – powiedziała na koniec Urszula Pasławska.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy