„Razem jesteśmy silniejsi”. Premier Morawiecki po rozmowie z kanclerz Merkel

Artykuł
Kanclerz Angela Merkel i premier Mateusz morawiecki
Fot. Twitter/Kancelaria Premiera

Mamy pełne wsparcie Komisji Europejskiej, także rządu niemieckiego, aby bronić Europy przed nielegalną imigracją — powiedział w sobotę w Warszawie premier Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Morawiecki zaznaczył, że niedawno Polska, jak również Niemcy padły ofiarą ataku cyfrowego. „Cyberprzestępcy zaatakowali istotne elementy naszego systemu gospodarczego, politycznego. To pokazuje, jak ważna jest współpraca pomiędzy nami — ta polityczna i ta instytucjonalna” — podkreślił premier.

Jak dodał, podczas rozmowy z Merkel sporo czasu zostało poświęcone Rosji. „Powiedziałem pani kanclerz dużo o tym, co dzieje się na naszej polsko-białoruskiej granicy. Mamy tutaj pełne wsparcie Komisji Europejskiej, także rządu niemieckiego, aby bronić Europy przed nielegalną imigracją, przed ruchami, które nie zależą od nas” - zaznaczył szef polskiego rządu.

Morawiecki: Udało nam się zbliżyć nasze stanowiska

- I to jest najważniejsze, że zbliżyliśmy znacząco nasze stanowiska od sporu, który kilka lat temu był. Dzisiaj widoczne są na horyzoncie nowe zagrożenia. Udało nam się w dużym stopniu przybliżyć nasze stanowiska, nie tylko polsko-niemieckie, ale także, mogę powiedzieć szerzej, Europy środkowej, Europy Zachodniej, KE, instytucji europejskich — podkreślił premier.

To ostatnia kadencja Merkel

W Niemczech zbliżają się wybory do Budnestagu. Obecna kadencja Angeli Merkel na stanowisku kanclerza jest zarazem jej ostatnią. Nawiązując do tego, premier Mateusz Morawiecki podziękował szefowej niemieckiego rządu za „wieloletnią, owocną współpracę”, dzięki której przedsiębiorstwa z obu krajów prosperują.

Polski premier podkreślił, że wiele podejmowanych tematów było trudnych, jednakże współpraca opłaciła się obu stronom. „Razem jesteśmy silniejsi. Razem Europa jest silniejsza” - podkreślił Morawiecki.

Źródło: Facebook/Kancelaria premiera

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy