Przejdź do treści
08:06 Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała na kolejowym przejściu granicznym w Dorohusku prawie 1,5 tys. ton odpadów. Przewóz był nielegalny. 35 wagonów towarowych z odpadami wróciło na Ukrainę
08:00 Dziennik "The Jerusalem Post": za zabójstwem znanego portugalskiego fizyka prof. Nuno Loureiro zatrudnionego w amerykańskim Massachusetts Institute of Technology (MIT) może stać Iran
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm po raz kolejny zorganizują "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Putin: Kilkadziesiąt osób w moim otoczeniu choruje na Covid-19

Źródło: Fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował o kilkudziesięciu przypadkach zachorowań na Covid-19 w jego otoczeniu, z powodu których będzie w najbliższych dniach przestrzegał samoizolacji. Rozpoczął ją 14 września.

Na naradzie przywódców Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ros. skrót ODKB), w formacie wideokonferencji, Putin powiedział, że „w ostatnim momencie” odwołał podróż do Tadżykistanu.

Dodał: „Jest to związane z tym, że w moim najbliższym otoczeniu wykryto przypadki zachorowań koronawirusowych: nie jeden i nie dwa, jest to kilkadziesiąt osób”. Putin poinformował, że „przez kilka dni” będzie teraz przestrzegał samoizolacji.

Po pierwszych doniesieniach o samoizolacji prezydenta Rosji jego rzecznik Dmitrij Pieskow zapewnił, że Putin jest „absolutnie zdrowy” i samoizolacja nie będzie miała bezpośredniego wpływu na pracę szefa państwa.

Kreml zapowiedział przy tym, że Putin będzie w formacie online brał udział w spotkaniu ODKB, w posiedzeniu szefów rządów państw członkowskich Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SzOW) oraz we wspólnym posiedzeniu szefów państw ODKB i SzOW.

Od początku epidemii koronawirusa w Rosji Putin przeprowadzał większość spotkań i konferencji online bądź w tzw. formacie hybrydowym.

PAP

Polecamy Sejm

Wiadomości

Zbliża się koniec Jubileuszu Nadziei. Pierwsze Drzwi Święte zostaną zamknięte w Boże Narodzenie

Zbliża się protest pracowników handlu

Lewacki prezent pod choinkę: ogłoszenia o rekrutacji będą musiały być "neutralne płciowo"

Demokraci publikują zdjęcia z akt Epsteina. Jest Woody Allen

Australia zaostrza przepisy wizowe. ISIS dumne z ataku w Sydney

Zamierzali wjechać ciężarówką w tłum. Wjechali na wizach pracowniczych

Zabiegi trans u dzieci. Zatwierdzono kary więzienia dla lekarzy

Nietypowe sceny w Brukseli: ludzie zbierają ziemniaki z ulicy

Chaos meczu: 59 rannych w brutalnych bójkach kibiców

Orbán: Jeśli UE zabierze rosyjskie aktywa, wycofamy nasze rezerwy z Belgii

Belgowie postawili żądania. Co z użyciem zamrożonych aktywów Rosji?

TikTok sprzedany grupie amerykańskich inwestorów

Historyczny awans na mundial, ale rybacy boją się wypływać na morze

Polskie kluby zakończyły fazę ligową Ligi Konferencji w wielkim stylu

Stowarzyszenie PORANEK apeluje: do świąt zostało niewiele czasu, a brakuje ponad 700 paczek żywnościowych

Najnowsze

Zbliża się koniec Jubileuszu Nadziei. Pierwsze Drzwi Święte zostaną zamknięte w Boże Narodzenie

Anthony Albanese

Australia zaostrza przepisy wizowe. ISIS dumne z ataku w Sydney

zamachowcy przyjechali do Niemiec na wizie pracowniczej

Zamierzali wjechać ciężarówką w tłum. Wjechali na wizach pracowniczych

Marjorie Taylor Greene

Zabiegi trans u dzieci. Zatwierdzono kary więzienia dla lekarzy

ziemniaki na ulicy

Nietypowe sceny w Brukseli: ludzie zbierają ziemniaki z ulicy

Zbliża się protest pracowników handlu

Lewacki prezent pod choinkę: ogłoszenia o rekrutacji będą musiały być "neutralne płciowo"

materiały z akt Epsteina

Demokraci publikują zdjęcia z akt Epsteina. Jest Woody Allen