Puchar Świata w skokach narciarskich zakończony. Stoch na podium

Niedzielny konkurs indywidualny w Planicy zakończył sezon 2020/21 w Pucharze Świata w skokach narciarskich
PAP/EPA/F.VOGEL

Zakończył się sezon 2020/21 w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Trzech Polaków uplasowało się w pierwszej dziesiątce. Kamil Stoch zajął 3 miejsce.

Rywalizacja o Kryształową Kulę rozstrzygnęła się jeszcze przed konkursem w Planicy. Wiadomym było, że pierwsze w miejsce w klasyfikacji generalnej należy do Halvora Egnera Graneruda, który z dużą przewagą wygrał 11 konkursów Pucharu Świata. Na drugim miejscu znalazł się Markus Eisenbichler, który jest zwycięzcą dwóch konkursów. Kamil Stoch odebrał nagrodę za 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. Zwyciężył on w trzech konkursach.

Kamil Stoch szósty raz w swojej karierze stanął na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W pierwszej dziesiątce, oprócz Stocha, uplasowało się jeszcze dwóch Polaków. Na siódmym miejscu znalazł się Piotr Żyła. Natomiast zaraz za nim, na miejscu ósmym, Dawid Kubacki.