Kamil Stoch zajął 3. miejsce w PŚ w Willingen. Przed nim dwóch Norwegów

Skoki narciarskie
PAP/EPA/F.VOGEL

Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen. Lepiej od niego skoczyli Halvor Egner Granerud i Daniel Andre Tandego z Norwegii.

Skoczek Granerud był zdecydowanie najlepszy. Tandego wyprzedził o 8,9 pkt, a Stocha o 13,3 punktów.

W serii finałowej wystąpiło jeszcze czterech Polaków i wszyscy zdołali poprawić swoje lokaty w stosunku do pierwszej serii. Dawid Kubacki uplasował się na piątej pozycji, Piotr Żyła na dziewiątej, Jakub Wolny zajął 17. miejsce, a Andrzej Stękała - 20.

32. był Klemens Murańka, a 34. Aleksander Zniszczoł.

W klasyfikacji generalnej Willingen Six trzecie miejsce zajmuje Dawid Kubacki.

luz_670

Kolejne pucharowe punkty zdobyli również: 5. Dawid Kubacki (138,5 i 140 m - 260,7 pkt), 9. Piotr Żyła (130,5 i 141 m - 251,1 pkt), 17. Jakub Wolny (127 i 138 m - 227,9 pkt) oraz 20. Andrzej Stękała (127 i 132,5 m - 224,6 pkt). Na pierwszej serii rywalizację na Mühlenkopfschanze zakończyli 32. Klemens Murańka (125 m - 102,2 pkt) i 34. Aleksander Zniszczoł (124,5 m - 101,1 pkt).

Liderem klasyfikacji generalnej - Granerud. Norweg objął także prowadzenie w turnieju "Willingen Six".

W tegorocznej edycji Willingen Six na zwycięzcę czeka 15 tys. euro, z kolei pozostali zdobywcy podium zgarną kolejno 10 i 5 tys. euro. Ostatnim triumfatorem niemieckiego turnieju był reprezentant gospodarzy Stephan Leyhe.