Profanacja pomnika św. Jana Pawła II. Proboszcz „Concorde": Nie zasłużył na takie traktowanie

Artykuł
Sprawą niezwłocznie zajęła się policja
Fot. ks. Paweł Witkowski

Sprofanowano pomnik św. Jana Pawła II, który znajduje się przed kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Paryżu. Popiersie zostało oblane czerwoną farbą.

Pomnik znajduje się przy wejściu do kościoła, który jest miejscem spotkań Polonii od 1844 roku, gdy arcybiskup Paryża Denys Auguste Affre przekazał świątynię Polskiej Misji Katolickiej.

Proboszcz parafii Concorde ks. Paweł Witkowski przyznał, że on i wspólnota tej największej polskiej parafii w Paryżu są zasmuceni z powodu tego, co się stało.

- Ojciec Święty wybaczył temu, który do niego strzelał; taką postawę możemy przyjąć wobec tego, który dokonał tej profanacji - zauważył ks. Paweł, przypominając wydarzenia z 1981 r., gdy doszło do zamachu na życie Jana Pawła II, który następnie wybaczył zamachowcy - przyznał ks. Witkowski.

Od XV wieku w tym miejscu funkcjonował konwent klasztorny, który w 1622 r. został przekształcony w żeńskie zgromadzenie pań z dobrych domów. Następnie, w 1676 r. wybudowano kościół, któremu kardynał de Rochefoucauld nadał nazwę Notre-Dame de l’Assomption.

Źródło: polskifr

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy