Prezydent Duda: Przestrzeń publiczna z założenia musi być dostępna dla każdego

Artykuł
Fot. G. Jakubowski/KPRP

– Cieszę się, że możemy spotkać się podczas VI edycji konkursu „Lider Dostępności”. Przestrzeń publiczna, z założenia, musi być dostępna dla każdego i ta idea przyświecała autorowi tego Konkursu – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Dziś w Pałacu Prezydenckim odbyła się Gala Finałowa 6. Edycji Konkursu Architektoniczno-Urbanistycznego „Lider Dostępności” pod honorowym patronatem Prezydenta RP.

Prezydent odniósł się m.in. do dzieł śp. Piotra Pawłowskiego w fundacji Integracja. – Jest w nich zaklęta idea tego konkursu. Chciał pomóc i pomagał osobom niepełnosprawnym. Uczył osoby sprawne, że niepełnosprawne są tak samo ważne – mówił Duda.

Prezydent podziękował wszystkim, którzy działają w ramach tego konkursu „za ogromne serce i starania”. Docenił fakt, że powstające w ramach konkursu budynki „są piękne i radują duszę”, ale także są dostępne dla wszystkich.

Andrzej Duda wyraził nadzieję, że konkurs będzie trwał przynajmniej dotąd, aż wszystkie budynki w Polsce będą dostępne dla każdego.

„Lider Dostępności” to konkurs urbanistyczno-architektoniczny organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich pod honorowym patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy. Misją przedsięwzięcia jest promowanie projektowania uniwersalnego oraz najlepszych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych w zakresie dostosowania budynków i przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy