Prezydent Czech trafił do szpitala

Artykuł
Prezydent Czech Milosz Zeman
Fot. flickr.com/petr.pavel

Prezydent Czech Milosz Zeman został we wtorek przyjęty do Centralnego Szpitala Wojskowego (UVN). Potwierdziła to rzeczniczka placówki Jitka Zinke. Prezydencka Kancelaria nie podała żadnych szczegółów na temat jego hospitalizacji.

Jak poinformował portal Novinky.cz, na opublikowanym nagraniu widać przyjazd prezydenckiej limuzyny do szpitala i prezydenta Zemana machającego z wózka inwalidzkiego do reporterów. Przed przyjazdem kolumny prezydenckiej, w szpitalu była już obecna żona Zemana, Ivana.

W ostatnich latach Zeman kilkakrotnie przebywał w szpitalu wojskowym. W ubiegłym roku przeszedł operację złamanej ręki. W UVN Zeman został zaszczepiony przeciwko COVID-19.

Czeski prezydent jest w trakcie leczenie neuropatii w nogach

Czeski prezydent jest w trakcie długotrwałego leczenia neuropatii w nogach, co ma związek z cukrzycą. Ze względu na problemy z nogami, w tym roku zaczął korzystać z wózka inwalidzkiego.

W szpitalu jest także zmagający się z nadciśnieniem były prezydent Czech Vaclav Klaus. 80-letni były prezydent Klaus trafił do placówki w weekend w związku z problemem z wysokim ciśnieniem.

Źródło: polsatnews.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy