Premier przed szczytem UE: Będę wskazywał na politykę Rosji w kontekście cyberataków

Artykuł
Polska będzie też postulować, aby w konkluzjach zawarto zapisy potępiające cyberataki
Fot. Facebook.com/MorawieckiPL

- Będziemy rozmawiać o najważniejszych kwestiach związanych m.in. z walką z pandemią COVID-19 i wsparciem gospodarek państw unii w odbudowie po kryzysie - napisał premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych.

Na rozpoczynającym się w czwartek dwudniowym szczycie UE unijni przywódcy poruszą sprawy m.in. Rosji, Białorusi, Turcji i Covid-19. Polska będzie też postulować, aby w konkluzjach zawarto zapisy potępiające cyberataki przeprowadzone na jej terytorium i w innych krajach.

- Naturalnie w obszarze szczególnych zainteresowań Polski jest temat Rosji i jej agresywnej polityki wobec sąsiadów, w szczególności wobec Ukrainy, ale też wobec Polski i innych państw UE. Trzeba bardzo wyraźnie podkreślić, iż wszelkie nawiązanie bezpośredniego dialogu na najwyższym politycznym poziomie możliwe jest tylko w sytuacji kiedy dojdzie do wycofania Rosji z bardzo agresywnej polityki. Nie można wybierać sobie à la carte tematów, które komuś pasują i są bardziej istotne dla jednego z państw, a zapominać o fundamentalnych problemach. Tym będziemy się kierować podczas rozpoczynającego się szczytu. Siadamy do stołu negocjacyjnego! - napisał premier na Facebook'u. 

Źródło: Facebook.com/MorawieckiPL

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy