Pracownik ABW wypadł z okna siedziby Agencji. Niewykluczone, że była to próba samobójcza

Artykuł
Siedziba ABW w Warszawie
Wikimedia Commons/Adrian Grycuk CC BY-SA 3.0 pl

Rzecznik ABW potwierdził w piątek po południu, że na terenie siedziby agencji w Warszawie doszło do wypadku. „Poszkodowany został funkcjonariusz, przewieziono go do szpitala” – napisał na Twitterze Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Z ustaleń wynika, że mężczyzna zmarł.

Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 10. Mężczyzna wypadł z okna na czwartym piętrze budynku Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, umiejscowionego przy ul. Rakowieckiej na warszawskim Mokotowie.

- Dziś na terenie siedziby ABW w Warszawie doszło do wypadku, w którym poszkodowany został funkcjonariusz Agencji. Rannemu udzielona została pomoc medyczna. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Policja i Prokuratura badają okoliczności zdarzenia — podał Stanisław Żaryn na Twitterze.

Mogła to być próba samobójcza

- Jak udało się nam ustalić, był to pracownik Departamentu Ochrony Informacji Niejawnych. Według ustaleń o2.pl był to doświadczony oficer. W ABW służył 16 lat, do Agencji trafić miał z policji. Nasi informatorzy wskazują, że mogła być to próba samobójcza - czytamy na portalu, który jako pierwszy napisał o wypadku.

Z informacji, które uzyskała PAP, wynika, że funkcjonariusz zmarł w szpitalu kilkadziesiąt minut po wypadku. Czynności na miejscu tragedii prowadzone były w obecności prokuratora. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, przekazała, że śledczy nie udzielają żadnych informacji o sprawie.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy