Pożar w Nowej Białej. Premier i prezydent zapewniają o wsparciu

Artykuł
Fot. PAP/Grzegorz Momot

„Jesteśmy z wami, nikogo nie zostawiamy, gdy jego i jej życie płonie; wasze rodziny będą miały dach nad głową, wojsko natychmiast zaangażuje się w pomoc rodzinom poszkodowanym w pożarze we wsi Nowa Biała na Podhalu” – napisał premier Mateusz Morawiecki.

„Wasze marzenia, Wasze życia nie spłonęły. Jesteśmy z Wami. Nikogo nie zostawiamy, gdy jego i jej życie płonie. Wasze rodziny będą miały dach nad głową. Wojsko natychmiast zaangażuje się w pomoc rodzinom” – dodał premier.

Poinformował, że rozmawiał z szefem MSWiA Mariuszem Kamiński, szefem MON Mariuszem Błaszczakiem i Wojewodą Małopolskim Łukaszem Kmitą.

Także prezydent Andrzej Duda zaangażował się w pomoc. „Dzięki opiece Opatrzności i bohaterstwu Strażaków nikt nie zginął. Premier Morawiecki zapewnił mnie, że rannym i pogorzelcom udzielana jest stosowna pomoc i wsparcie” – napisał.

Wielki pożar wybuchł wczoraj we wsi Nowa Biała w powiecie nowotarskim. Po godz. 20. płonęło tam 15 budynków mieszkalnych i sześć budynków gospodarczych.

Z ogniem walczyło 85 zastępów PSP i OSP z pięciu powiatów; łącznie 235 strażaków.

Informacja o pożarze dotarła do straży pożarnej o godzinie 18:20. Pożar szybko się rozprzestrzeniał, ponieważ zabudowa wsi Nowa Biała jest zwarta i zgrupowana. Dodatkowo część budynków jest drewniana.

Źródło: PAP, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy