Pożar w Nowej Białej. Premier Słowacji deklaruje pomoc

Artykuł
Pożar uszkodził 25 budynków mieszkalnych
Fot. PAP/Grzegorz Momot

Premier Eduard Heger zadeklarował, że Słowacja jest gotowa do udzielenia wszelkiej pomocy, jakiej Polska może potrzebować po pożarze w Nowej Białej. Premier Mateusz Morawiecki podziękował za pomoc i okazaną solidarność.

Premier Heger napisał w sieci społecznościowej, że śledzi nieszczęśliwe, tragiczne wydarzenia w Nowej Białej, niedaleko słowackich granic. – Jest mi przykro z powodu zniszczeń i straty domów przez około 100 osób – oświadczył.

Zwracając się bezpośrednio do premiera Morawieckiego, napisał, że Słowacja jest gotowa do udzielenia wszelkiej potrzebnej pomocy.

Polski premier - także korzystając z Twittera - podziękował za gotowość do pomocy i solidarność. „Zawsze możemy liczyć na przyjaźń ze Słowacją” – napisał.

Pożar w Nowej Białej wybuchł w sobotę po godz. 18. Według danych Inspektoratu Nadzoru Budowlanego ogień uszkodził 25 budynków mieszkalnych, w których mieszkało 27 rodzin - w sumie ponad 100 osób. Spłonęło lub zostało uszkodzonych około 50 obiektów gospodarczych.

Położona na Spiszu Nowa Biała historycznie była wioską słowacką. Do tej pory mieszkają tam przedstawiciele słowackiej mniejszości narodowej w Polsce.

Źródło: PAP, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy