Pomoc potrzebującym i niepełnosprawnym. Wręczono medale św. Brata Alberta

Artykuł
Patronat nad wydarzeniami objął prezydent RP Andrzej Duda
Fot.: twitter/IsakowiczZalesk

W ośrodku Dolina Słońca w podkrakowskich Radwanowicach odbyła się gala wręczenia medali św. Brata Alberta. Nagrody przyznawane są za bezinteresowne działanie na rzecz osób niepełnosprawnych, bezdomnych i potrzebujących.

Wręczenie nagród odbyło się w ramach finału 21. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Albertiana w ośrodku Dolina Słońca w podkrakowskich Radwanowicach.

Fundacja im. Brata Alberta i Fundacja Anny Dymnej Mimo Wszystko są organizatorami dorocznej Albertiany i gali wręczenia medali św. Brata Alberta.

Za przekazanie domu wraz z działkami na rzecz osób niepełnosprawnych medal św. Brata Alberta Wanda Woś z Wołowa.

Za wieloletnią działalność charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych oraz za działania w Hospicjum św. Łazarz w Krakowie nagrodę dostała Jolanta Stokłosa.

Anna Piskorz, która pochodzi z Kalisza odebrała medal za przekazanie domu w Zawoi na rzecz osób niepełnosprawnych.

Natomiast za działalność charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych, a zwłaszcza za wspieranie Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko" medal otrzymał Jacek Cygan.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio dosrało nagrodę za wieloletnią działalność na rzecz osób bezdomnych, opuszczonych i potrzebujących pomocy.

Źródło: dzieje

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy