Polski producent wygrał duży przetarg. Elektryczne autobusy trafią do Rumunii

Artykuł
Nowoczesne, zeroemisyjne pojazdy będą klimatyzowane
Fot. solarisbus.com

Spółka Solaris zbuduje 123 pojazdy eklektyczne, które zasilą flotę sześciu rumuńskich miast. Łączna wartość kontraktu to 65 mln euro.

W przetargu centralnym, przeprowadzonym przez Ministerstwo Robót Publicznych, Rozwoju i Administracji w Rumunii, którego beneficjentami jest siedem rumuńskich miast, Solaris wygrał zamówienie na 123 z puli 131 autobusów elektrycznych.

Szczegółowe harmonogramy dostaw są różne dla poszczególnych miast, jednak wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane do końca 2022 r.

– Z radością przyjęliśmy informację o wynikach przetargu ogłoszonego przez Ministerstwo Robót Publicznych, Rozwoju i Administracji w Rumunii. Obserwowanie, jak kolejne miasta podejmują tak perspektywiczne i prośrodowiskowe decyzje związane z rozbudową nowoczesnej, bezemisyjnej floty autobusowej, to świetna wiadomość nie tylko dla nas, ale i dla kolejnych pokoleń – powiedział Petros Spinaris, Członek Zarządu Solaris Bus & Coach sp. z o.o., odpowiedzialny za obszar Sprzedaży, Marketingu i Customer Service.

Autobus z klimatyzacją

Nowoczesne, zeroemisyjne pojazdy będą klimatyzowane oraz wyposażone w pełny system informacji pasażerskiej, dostosowany do indywidualnych wymogów i potrzeb każdego z miast.

Przetarg rozpisany przez Rumunię to jedno z największych zamówień na autobusy elektryczne w Europie. Przypomnijmy, że w ostatnich latach firma Solaris zrealizowała kontrakty na dostawę 130 przegubowych Solarisów Urbino 18 dla MZA Warszawa, 90 Urbino 12 electric dla Berliner Verkehrsbetriebe oraz 40 Urbino 12 electric dla ATM Mediolan.

Solaris jest już dobrze znany w Rumunii. Współpraca z tym krajem rozpoczęła się w 2002 roku. W tym czasie Solaris dostarczył do rumuńskich przewoźników już ponad 300 pojazdów, w tym ponad 100 bezemisyjnych, neutralnych dla środowiska trolejbusów i ponad 40 bateryjnych Urbino 12 electric. Kolejne zamówienia dla rumuńskich miast, w tym 25 Trollino 18 dla Braszowa i 11 Trollino 12 dla Targu Jiu, są w trakcie realizacji.

Źródło: solarisbus.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy