Zmiany w egzaminach maturalnych. Czarnek: w przyszłym tygodniu pojawi się decyzja jak będą przebiegać

- W przyszłym tygodniu będzie decyzja, jaka będzie matura i egzamin ósmoklasisty w przyszłym roku - poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
- Skłaniamy się do tego, żeby kontynuować to, co jest na maturze i na egzaminie ósmoklasisty w tym roku - dodał.
Szef MEiN pytany czy w związku z tym, że uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniowie szkół średnich od 26 października uczą się zdalnie, planowane są jakieś zmiany na egzaminie ósmoklasisty i na maturach w przyszłym roku.
- Chcę zapowiedzieć uczniom klas VII i uczniom klas przedmaturalnych, że w przyszłym tygodniu wydamy komunikat odpowiedni w tej sprawie. I skłaniamy się do tego, żeby również matura w przyszłym roku była na innych warunkach niż poprzednich latach, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że pewne ułatwienia są konieczne, bo całości nie da się po prostu nadrobić - odpowiedział Czarnek.
- W przyszłym tygodniu decyzja w tej sprawie. Skłaniamy się do tego, żeby kontynuować to, co jest na maturze i na egzaminie ósmoklasisty w tym roku - dodał.
Decyzją ministra edukacji i nauki w związku z epidemią i koniecznością prowadzenia edukacji zdalnej egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny w 2021 r. będą przeprowadzone na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Wymagania stanowią zawężony katalog wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego, które były podstawą przeprowadzania egzaminów w latach ubiegłych.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości

NASZ NEWS: dziennikarze Republiki omawiają kulisy nacisków Tuska na Hołownię ws. zaprzysiężenia Nawrockiego
Były członek PKW składa zawiadomienie do prokuratury ws. próby opóźnienia zaprzysiężenia Nawrockiego przez Tuska
Najnowsze

NASZ NEWS: dziennikarze Republiki omawiają kulisy nacisków Tuska na Hołownię ws. zaprzysiężenia Nawrockiego

Były członek PKW składa zawiadomienie do prokuratury ws. próby opóźnienia zaprzysiężenia Nawrockiego przez Tuska

Bruksela czy Berlin? Morawiecki pyta Tuska, kto mu zabronił sprzeciwić się paktowi migracyjnemu [WIDEO]

Władza się sypie. Tusk traci kontrolę nad koalicją
