Przejdź do treści
10:57 Śląskie: katowicki sąd skazał na kilkuletnie kary więzienia ośmiu członków międzynarodowej grupy przestępczej, zajmującej się praniem pieniędzy pochodzących z oszustw internetowych
09:04 Wielkopolskie: po zderzeniu, do jakiego doszło rano koło Zbierska, samochodu osobowego, ciężarówki i busa zablokowany jest ruch na drodze krajowej nr 25
08:06 Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała na kolejowym przejściu granicznym w Dorohusku prawie 1,5 tys. ton odpadów. Przewóz był nielegalny. 35 wagonów towarowych z odpadami wróciło na Ukrainę
08:00 Dziennik "The Jerusalem Post": za zabójstwem znanego portugalskiego fizyka prof. Nuno Loureiro zatrudnionego w amerykańskim Massachusetts Institute of Technology (MIT) może stać Iran
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm po raz kolejny zorganizują "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Zabłocki: Trzeba przywrócić Warszawie uczciwość i przegonić układy

Źródło: Telewizja Republika

Gośćmi Telewizji Republika byli Żaneta Jarząb, Kukiz\'15 oraz Wojciech Zabłocki, PiS. Tematem rozmowy były oczywiście zbliżające się wybory samorządowe.

KAMPANIA SAMORZĄDOWA

– W ciągu 36 godzin chcemy podsumować kampanię. Pokazać, że chcemy walczyć o uczciwa Warszawę. Przed nami wiele spotkań. Warto poświęcić ten czas, dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców. Ta końcówka pokazuje jak dynamicznie wyglądała cała nasza kampania – mówił nam Zabłocki.

MAREK JAKUBIAK

– Może niewiele było go w mediach – pokazywano niestety tylko wycinki, które nie oddawały meritum – oceniła Żaneta Jarząb.

PAŁAC KULTURY

– Ten temat wraca jak bumerang, więc nie chce się nad nim skupiać. Uważam, aby go nie burzyć. Są teraz w Warszawie rzeczy ważniejsze do zrealizowania – podkreśliła Jarząb.

– Patryk Jaki zaprezentował, jak zagospodarować plany wokół Pałacu Kultury. Myślę, że to bardzo odpowiedzialne. (…) Wszystko trzeba robić z głową – dodał Zabłocki.

ODBUDOWA PAŁAU SASKIEGO

– To jest bardzo dobry pomysł. Cieszę się, że jest dalej poruszany. Dla mnie absurdalną sytuacją jest, że HGW wydała na to 16 mln złotych i odmówiła odbudowy pałacu – mówiła jarząb.

SPOT PiS-u – POLITYKA MIGRACYJNA

– Nie wiem, czy ma większe znaczenie, gdzie przedstawiona jest sytuacja czy w Polsce, czy w Berlinie. Kwestia jest poważana i ten temat jest bardzo ważny – powiedziała Żaneta Jarząb.

– Skoro politycy opozycji wywołali takie nastroje i mówili, że będą przyjmować gości z zagranicy, to jest nasza odpowiedź. Jeżeli władze miasta prowadziłyby politykę promigracyjną, to możliwe jest, że zaczęli by migranci do nas przyjeżdżać – mówił Zabłocki. 

– To nie jest spot chybiony! Jeśli sprowadzimy tutaj osoby z zewnątrz to później nie ma odwrotu - dodał. 

JAK ZMIENI SIĘ WARSZAWA?

– Chcemy, aby miasto było zarządzane przez managera. To nie jest festiwal obietnic! Nam chodzi o system zarzadzania miastem – mówiła Jarząb.

– Trzeba przywrócić Warszawie uczciwość. Trzeba przegonić układy. Trzeba uczciwego i ambitnego zarządzania – powiedział Zabłocki. 

 

Telewizja Republika

Polecamy Sejm

Wiadomości

Piękny gest Marty Nawrockiej. "Niech ta świąteczna ozdoba przyniesie dobro i nadzieję"

Rosyjskie Koleje z potężnymi długami. Przedsiębiorstwo otrzymało polecenie sprzedaży wieżowca w Moskiewskim City

Morawiecki: robią wszystko, aby wykorzystać aparat państwa do ścigania Dworczyka

Oficjalnie: Papszun szkoleniowcem Legii Warszawa

„Byłam służką, mamusią i terapeutką”. Monika Richardson gorzko o małżeństwie z Zamachowskim

Spotkanie Nawrocki - Zełenski. Poznaliśmy program spotkania

Powstał film o Melanii Trump. Premiera już w styczniu.

48. posiedzenie Sejmu RP. Dzień trzeci

Maurycy Popiel po rozstaniu z żoną: „Nie wiedziałem, co robić ze swoim życiem”

Ranking UEFA: Polska awansowała, lecz przewaga jest krucha

Duński minister: nie jesteśmy gotowi na takie ataki

UE zaciąga olbrzymi dług, aby wesprzeć Ukrainę. Przydacz ironizuje: "Znowu nikt Tuska w Europie nie ograł"

Zbliża się koniec Jubileuszu Nadziei. Pierwsze Drzwi Święte zostaną zamknięte w Boże Narodzenie

Zbliża się protest pracowników handlu

Lewacki prezent pod choinkę: ogłoszenia o rekrutacji będą musiały być "neutralne płciowo"

Najnowsze

Piękny gest Marty Nawrockiej. "Niech ta świąteczna ozdoba przyniesie dobro i nadzieję"

„Byłam służką, mamusią i terapeutką”. Monika Richardson gorzko o małżeństwie z Zamachowskim

Spotkanie Nawrocki - Zełenski. Poznaliśmy program spotkania

Powstał film o Melanii Trump. Premiera już w styczniu.

48. posiedzenie Sejmu RP. Dzień trzeci

Rosyjskie Koleje z potężnymi długami. Przedsiębiorstwo otrzymało polecenie sprzedaży wieżowca w Moskiewskim City

Morawiecki: robią wszystko, aby wykorzystać aparat państwa do ścigania Dworczyka

Oficjalnie: Papszun szkoleniowcem Legii Warszawa