Przejdź do treści
Republika W piątek zapraszamy na rozmowy polityczne w Radio Republika. O godz. 6:19 gościć będziemy politologa prof. Jacka Reginia Zacharskiego, o godz. 6:35 - Marka Budzisza, eksperta ds. Rosji, a o godz. 7:10 - europoseł Annę Zalewską, PiS
19:35 Bułgaria: poczta wspólnie z samorządami rozpoczęła kampanię w sprawie wprowadzenia euro
19:04 Norwegia: nowa brygada będzie bronić granicy z Rosją na północy kraju
18:42 CKE: w roku szkolnym 2025/2026 też będą próbne egzaminy ósmoklasisty i próbne matury
18:27 Dyplomacja: Polska przekazała Rosji notę protestacyjną w związku z eksplozją drona pod Osinami
17:52 MF: w 2026 r. podwyżka akcyzy na napoje alkoholowe o 15 proc.
17:45 Reuters: dowódcy z USA i krajów europejskich opracowali opcje militarne w sprawie Ukrainy
17:21 Neneman: będzie podwyżka stawki CIT dla banków
16:34 Legislacja: do Sejmu trafił prezydencki projekt ustawy ws. zamrożenia cen prądu
Wydarzenie Kluby GP New York i New Jersey w imieniu organizatorów zapraszają Polonię na: XXXV Memoriał Kazimierza Deyny – turniej polonijnych drużyn: niedziela 24 sierpnia, Garfield High School, Garfield, NJ, początek 8:00 am
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

"Z Wałęsą do zwycięstwa!". Sasin komentuje zdjęcie byłego prezydenta: mamy do czynienia z komedią

Źródło: Telewizja Republika

Były prezydent Lech Wałęsa zamieścił na Twitterze fotografię, na której pozuje z kandydatami Koalicji Europejskiej w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. Sasin nie przebierał w słowach.

"Musicie odzyskać dla Polski szanse i wierze ze wygramy.Stawiam na Was! Z Wałęsą do zwycięstwa! Kandydaci @KEuropejska do Parlamentu Europejskiego:Joanna Skrzydlewska, @frydrych_joanna Mirosława Nykiel, @sikorskiradek@JaroslawDuda @DariuszRosati@AndrzejHalicki@MicWawrykiewicz" – napisał Wałęsa na Twitterze pod fotografią z politykami KE" – czytamy we wpisie na Twitterze. Poniżej zamieszczamy jedynie zrzut ekranu z wpisu byłego prezydenta. Ten nie życzy sobie naszej obecności na swoim profilu, stąd nie jesteśmy w stanie odczytać i załączyć tweeta.

Usunięto obraz.

 

W programie Wirtualnej Polski Sasin powiedział, że "rozumie tęsknotę za zdjęciami z Wałęsą", ale "sam były prezydent jest negatywnie odbierany przez polskie społeczeństwo".

– Nic się nie zdarza dwa razy. Ktoś powiedział, że historia lubi się powtarzać, ale jak się powtarza to jest to albo tragedia, albo komedia. W tym przypadku mamy do czynienia z komedią – mówił Sasin. Jak dodał, "zdjęcia z Wałęsą nie będą miały wpływu na przebieg wyborów".

Twitter, Wirtualna Polska

Wiadomości

Trump o Ukrainie i Rosji

Trump: Ukraina nie wygra wojny bez możliwości kontrataku

Pijany kierowca autolawety spowodował śmierć trójki nastolatków

Maja Bohosiewicz świętuje odbiór pierwszego samochodu! Emocje sięgnęły zenitu

Sąd zdecydował w sprawie Cimoszewicza. Kluczowa opinia biegłych

Leśkiewicz: prezydencki projekt ustawy mrożącej ceny prądu jest kopią zapisów z rządowej ustawy wiatrakowej

PILNE: Putin żąda od Ukrainy rezygnacji z Donbasu i NATO w zamian za tymczasowy pokój

Internauci chwalą prezydenta za weto ustawy wiatrakowej i punktują propagandę Tuska

Trump może ograniczyć udział w rozmowach pokojowych ws. Ukrainy

Niemcy przypominają filmy Barei. Nasi rodacy skarżą się na fatalne warunki życia za Odrą [SONDA]

Gigantyczny dług za rządów Tuska. 204 miliardy w 7 miesięcy

Ks. Turek: do niektórych zadań Bóg powołuje tylko raz

Pietrzak: ten kto wysyła te drony, testuje nas, czy jesteśmy w stanie się obronić

Ukraina prezentuje i zapewnia: to skuteczna broń przeciwko rosyjskim dronom

Kowalski: wypowiedź Szczerby jest wypowiedzią skandaliczną, która nigdy nie powinna paść

Prezydencki projekt dotyczący tarczy ochronnej już w Sejmie. Bogucki: Do pracy Panie Premierze

Najnowsze

Trump o Ukrainie i Rosji

Trump: Ukraina nie wygra wojny bez możliwości kontrataku

Leśkiewicz: prezydencki projekt ustawy mrożącej ceny prądu jest kopią zapisów z rządowej ustawy wiatrakowej

PILNE: Putin żąda od Ukrainy rezygnacji z Donbasu i NATO w zamian za tymczasowy pokój

Internauci chwalą prezydenta za weto ustawy wiatrakowej

Internauci chwalą prezydenta za weto ustawy wiatrakowej i punktują propagandę Tuska

Trump Zełenski

Trump może ograniczyć udział w rozmowach pokojowych ws. Ukrainy

Tragedia na drodze – trzech nastolatków nie żyje

Pijany kierowca autolawety spowodował śmierć trójki nastolatków

Maja Bohosiewicz świętuje odbiór pierwszego samochodu! Emocje sięgnęły zenitu

Włodzimierz Cimoszewicz

Sąd zdecydował w sprawie Cimoszewicza. Kluczowa opinia biegłych