Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski posiada w tej chwili ponad 632 tony złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To historyczny moment
16:48 Litwa: Siedemnastoletni turysta z Polski utonął w sobotę wieczorem w bałtyckim kurorcie Połąga na zachodzie Litwy. Nurkowie znaleźli ciało nastolatka nieopodal miejsca, w którym zaginął
16:30 Niemcy: Chadecki blok CDU/CSU kanclerza Friedricha Merza może liczyć na 20 proc. poparcia, najmniej od października 2021 roku. W badaniu prowadzi prawicowo-populistyczna Alternatywa dla Niemiec (AfD) z wynikiem 28 proc.
14:30 Podkarpacie: minuta ciszy i opuszczone flagi po tragedii autokaru na Węgrzech
14:10 Ukraina: nasze wojska unieruchomiły siedem z dziesięciu głównych centrów logistycznych Wildberries
13:40 Polska: ambasada w Budapeszcie uruchomiła infolinię ws. wypadku autokarowego na Węgrzech
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami - TVREPUBLIKA.PL
Wydarzenie Klub "GP" Perth zaprasza na WYSTAWY: "Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II WŚ" oraz "STRATY WOJENNE POLSKI SPOWODOWANE PRZEZ NIEMCÓW PODCZAS II WŚ". Wystawy otwarte w weekendy do 17.08. Klub Gen. Sikorskiego, 7 Bellevue Road, Bellevue, Perth
Wydarzenie Częstochowa: Trwa zbiórka podpisów pod referendum ws. odwołania prezydenta miasta i Rady Miasta. Podpisy można składać od poniedziałku do piątku w godz. 16.00–19.00 w punkcie „Kwadraty” przy al. Wolności 1
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Piotrków Tryb. od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-18.00 w biurze ul. Słowackiego 34a (przy przejeździe kolejowym) zbiera podpisy pod projektem ustawy Stop BANDERYZMOWI w Polsce!

Wiceminister obrony: Rosja to kolos na glinianych nogach

Źródło: Fot. PAP/EPA/STR

Gościem Adriana Stankowskiego był wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.

- W sobotę na konwencji głównej partii opozycyjnej padło oskarżenie, że rząd nie prowadził działań dyplomatycznych w obliczu informacji od zachodnich sojuszników, co do rosyjskiej agresji na Ukrainę. To kłamstwo - powiedział wiceminister Skurkiewicz.

- Szczegóły będą omawiane podczas szczytu NATO w Brukseli w najbliższy czwartek - dodał, komentując koncepcję misji pokojowej, która może mieć miejsce na terytorium Ukrainy.

- Należy pamiętać, że agresor, czyli Rosja, jest członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ i blokuje działania na forum organizacji. Tam giną niewinni ludzie. Do tego właśnie doprowadziły działania Putina - zaznaczył gość Telewizji Republika.   

- Polska przyjęła ponad dwa miliony uchodźców. Równie ważna jest pomoc militarna, taka jak dostawy broni - odpowiedział Skurkiewicz na pytanie, jak można pomóc Ukrainie.

#RepublikaPoPołudniu | @WSkurkiewicz: Działania Putina doprowadziły do tego, że dziś na Ukrainie giną niewinni ludzie.#włączprawdę #TVRepublika pic.twitter.com/OyPLu0OTgI

— Telewizja Republika 🇵🇱 #włączprawdę (@RepublikaTV) March 21, 2022

- Działania armii ukraińskiej znacznie spowolniły inwazję. Okazuje się, że Rosja to kolos na glinianych nogach. To, co dziś robi jej armia, to zbrodnia przeciw ludzkości, która powinna zostać osądzona - mówił wiceminister obrony. 

- Ukrainę trzeba wspierać, opór jej sił tylko to potwierdza. Pomoc płynie z całego świata - dodał.            

- Rządy Platformy Obywatelskiej doprowadziły do sytuacji, kiedy Polska na wschód od Wisły stała się krajem bezbronnym. Przez lata zaniechano szkolenia rezerwistów. Dziś byli generałowie, którzy zajmowali najwyższe stanowiska za rządów PO występują publicznie i mają czelność mówić, że Polska nie była tak bezbronna od 1945 roku. To coś niebywałego - zaznaczył Skurkiewicz. 

- Kiedy przejmowaliśmy władzę, armia liczyła 96 tys. żołnierzy. Już wtedy mówiliśmy, że to niewystarczająco, aby zapewnić Polsce bezpieczeństwo. Zaczęliśmy odbudowywać siły zbrojne i wyposażać je w nowoczesną broń - podkreślił. 

- Kiedy negocjowaliśmy zakupy tureckich dronów Bayraktar, opozycja ujadała. Dziś, w świetle działań wojennych na Ukrainie, wszyscy chwalą rzeczone aparaty bezzałogowe. Systemy te wejdą na wyposażenie Wojska Polskiego już w tym roku - zadeklarował gość Republiki.                     

TV Republika