Przejdź do treści

Trwa drugi dzień Air Show w Radomiu. Wyjątkowe pokazy na 100-lecie Niepodległości [ZOBACZ]

Źródło: www.mon.gov.pl

Trwa drugi dzień Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show w Radomiu. Mimo deszczowej pogody na lotnisku pojawiły się tłumy miłośników lotnictwa.

 

Prognozy pogody dla Radomia nie są jednak optymistyczne. Padać ma przez cały dzień. Jest też dość chłodno i wietrznie - temperatura może się wahać od 12 do 15 st. C. Pokazy już się rozpoczęły. 

- Jesteśmy przygotowani na elastyczność, jeżeli chodzi o program i dostosowanie go do pogody - powiedział radca-koordynator ds. Air Show gen. Krzysztof Żabicki.

- Byłoby świetnie, jeśli udałoby się nam zrealizować cały program, tak jak w pierwszym dniu pokazów - zaznaczył. 

W sobotę na lotnisko - ze względu na pogodę w kraju - nie doleciała jedynie cywilna grupa akrobatyczna Żelaźni. 

Żabicki podkreślił, że lotnicze zespoły akrobatyczne mają przygotowanych kilka wariantów pokazu. - Wszystko zależy od pułapu chmur. W sobotę trzeba było z niektórych figur zrezygnować, zwłaszcza tych wysokich, ponieważ, jeśli samoloty latają w ugrupowaniu pełnym, to nie mogą wchodzić w chmury, jeżeli nie widzą siebie wzajemnie - wyjaśnił Żabicki.

Jeśli pogoda nie poprawi się na tyle, by mogły odbyć się pokazy w powietrzu, widzom pozostanie zwiedzanie wystawy statycznej, na której oprócz samolotów można zobaczyć także sprzęt wojskowy. Organizatorzy przygotowali też strefy tematyczne, m.in. poświęconą historii Dywizjonu 303 oraz strefę foto, w której można porozmawiać z pilotami i zrobić pamiątkowe zdjęcia. 

Air Show to największa impreza lotnicza w kraju i jedna z większych w Europie. W sobotę pokazy obejrzało ponad 80 tys. osób. Tegoroczne Air Show wpisuje się w obchody 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. Udział w pokazach biorą piloci z 22 państw. Prezentowanych jest ponad 100 samolotów. Największe zainteresowanie publiczności budzą popisy zespołów akrobacyjnych. W tym roku w Radomiu można ich zobaczyć 12. Są to grupy akrobacyjne, m.in. z Hiszpanii, Włoch, Szwajcarii, Finlandii, Chorwacji, Łotwy, Jordanii i z Pakistanu. 

 

#AIRSHOW2018 pic.twitter.com/w32IDmRGhr

— AirShow2018 (@AirShow2018) 26 sierpnia 2018

Wystawa statyczna cieszy się dużym zainteresowaniem Publiczności! #AIRSHOW2018 pic.twitter.com/BBgcPWn3mE

— AirShow2018 (@AirShow2018) 26 sierpnia 2018

#AirShow2018 #AirShowRadom pic.twitter.com/0FXHfqEKi6

— Thiede Joanna (@j_thide) 26 sierpnia 2018

@AirShow2018 #AIRSHOW2018 #AirShow2018 #AirShoeRadom pic.twitter.com/8G2iHOz4ci

— Mirek Kruszyński (@mirek_krusz) 26 sierpnia 2018

.@FrecceTricolori Grazie Mille per la tua meravigliosa esibizione su #AirShow2018 in Radom! You were just amazing,it was a pure peasure to look up to your display Also we love your Primadonna commentator and her Polish Many thanks and see u next yearGrazie Mille! pic.twitter.com/OiENkSyDws

— Maciej Dobrowolski (@MacDobr) 26 sierpnia 2018

Mimo niesprzyjającej aury, pokazy trwają w najlepsze! Na niebie Artur Kielak! #AIRSHOW2018 pic.twitter.com/KUWp4mzlL6

— AirShow2018 (@AirShow2018) 26 sierpnia 2018

https://t.co/gtyy3mGa4O #AIRSHOW2018 #AirShow2018 #AirShowRadom #Mil #helicopter #display pic.twitter.com/9hbC4ewEBc

— Franek (@wesoly_smok) 26 sierpnia 2018

https://t.co/qYR7MUIVvp #AIRSHOW2018 #AirShow2018 #AirShowRadom #Boeing pic.twitter.com/UM90r79CRd

— Franek (@wesoly_smok) 26 sierpnia 2018

Display done .. thanks to all to come over today... @Wings_n_Wheels #AirShow2018 #Bronco #0V10 #poppies #cars #fun #airrace #AirShow # pic.twitter.com/tKDNlVrC3r

— Bronco Demo Team (@broncodemoteam) 26 sierpnia 2018
mon.gov.pl, twitter, IAR

Wiadomości

Putin: zawieszenie broni byłoby obecnie korzystne dla Ukrainy

Stanowcza decyzja FIS. Kolejni Norwegowie zawieszeni!

Instagramowa, "szczęśliwa" rodzina. Baron nie wytrzymał!

Nie Brzęczek, nie Michniewicz. Wiadomo, kto został trenerem w Lubinie

Polska pod atomowym parasolem. Nuclear Sharing w grze!

Inflacja najwyższa od 20 lat! Co dalej z polską gospodarką?

Trump nie odpuszcza UE. Zagroził gigantycznym cłem na alkohol

Słabe notowania Hołowni zwiastują problem dla Trzaskowskiego

Akcja na granicy. Krokodyl w bagażniku Ukraińca

HIT DNIA

Bruksela położy łapę na polskiej suwerenności? Morawiecki publikuje LISTĘ HAŃBY

Gosek: Dariusz Matecki zabezpieczył dowody na swoją niewinność!

Jest wyrok dla policjantów, którzy wywozili ludzi za miasto i tam ich zostawiali!

Sprzedawali narkotyki przez sklep internetowy. Mają problemy!

Bruksela chce ingerować w proces wyborczy w Polsce

Elektryk albo rower. Bruksela wraca do tematu samochodów spalinowych

Najnowsze

Putin: zawieszenie broni byłoby obecnie korzystne dla Ukrainy

Polska pod atomowym parasolem. Nuclear Sharing w grze!

Inflacja najwyższa od 20 lat! Co dalej z polską gospodarką?

Trump nie odpuszcza UE. Zagroził gigantycznym cłem na alkohol

Słabe notowania Hołowni zwiastują problem dla Trzaskowskiego

Stanowcza decyzja FIS. Kolejni Norwegowie zawieszeni!

Instagramowa, "szczęśliwa" rodzina. Baron nie wytrzymał!

Nie Brzęczek, nie Michniewicz. Wiadomo, kto został trenerem w Lubinie