Świąteczny cud w Klinice Budzik. Kolejne dzieci wybudzone
- Zbierze się komisja wewnętrzna budzikowa między świętami a Nowym Rokiem i zostaną orzeczone jeszcze dwa wybudzenia - poinformowała Ewa Błaszczyk, prezes fundacji "Akogo?"
Serwis fakt.pl podał, że w Wigilię prezes fundacji "Akogo?" poinformowała o wybudzeniu się dwójki pacjentów kliniki. Wybudzone dzieci to Filip i Ola. Jeśli informacje te zostaną potwierdzone przez komisje placówki, liczba małych pacjentów którzy przebudzili się w klinice wzrośnie do 14.
Klinika Budzik powstała w 2013 roku zapewnia opiekę dzieciom po ciężkich urazach mózgu. Jest to pierwsza tego rodzaju placówka w Polsce. W placówce jest miejsce dla 15 pacjentów, a w tej chwili w związku z przebudzeniem się Filipa i Oli, Klinika informuje na swojej stronie, że oczekuje na zgłoszenia nowych pacjentów.