Strona brytyjska poprosiła o rozmowę ministra Czaputowicza z Borisem Johnsonem

Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz przeprowadził dziś, na prośbę strony brytyjskiej, rozmowę telefoniczną z ministrem spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem.
Była to pierwsza rozmowa ministra Jacka Czaputowicza z szefem brytyjskiej dyplomacji od objęcia urzędu Ministra Spraw Zagranicznych RP.
Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Wielkiej Brytanii odnotowali doskonały stan dwustronnych relacji oraz ich wysoką intensywność. Minister Johnson zapewnił o uznaniu dla polskiej społeczności w Wielkiej Brytanii. Ministrowie uzgodnili kontynuowanie ścisłej współpracy we wszystkich dziedzinach, w tym w kwestiach polityki bezpieczeństwa i polityki wschodniej. Ponadto szefowie resortów spraw zagranicznych byli zgodni, że należy doprowadzić jak najszybciej do spotkania osobistego oraz kontynuować wspólne wizyty we wschodnim sąsiedztwie Unii Europejskiej.
Polecamy Poranek Radia Republika
Wiadomości
Najnowsze

Kontrola poselska w kancelarii premiera. Matecki i Kownacki mają pytania do Tuska - "miał ruszyć do pracy"

11 lipca ustanowiono Narodowym Dniem Pamięci o Polakach - Ofiarach Ludobójstwa

Trzaskowski przegrał, bo nie słuchał Polaków. Dane są miażdżące
