Straż Graniczna zawróciła autobus do Rosji
Po kontroli sanitarnej związanej z zagrożeniem koronawirusem Straż Graniczna na przejściu granicznym w Bezledach nie wpuściła do Polski rejsowego autokaru z Kaliningradu. Dwóch obywateli krajów UE z tego autobusu przewieziono do szpitala zakaźnego w Ostródzie.
Jak poinformowała w sobotę PAP rzeczniczka warmińsko-mazurskiego oddziału Straży Granicznej kpt. Mirosława Aleksandrowicz, rejsowy autobus - jadący z Kaliningradu do Warszawy - został zawrócony do Rosji w piątek wieczorem na przejściu granicznym w Bezledach.
Według niej stało się to po tym, gdy badania wykonane w punkcie sanitarnym wykazały podwyższoną temperaturę ciała u sześciu z 11 pasażerów podróżujących w autobusie.
Rzeczniczka zaznaczyła, że pomiaru temperatury dokonywali funkcjonariusze Straży Pożarnej ubrani w kombinezony ochronne. Dodała, że do przyjazdu lekarza wszyscy pasażerowie z podwyższoną temperaturą zostali odizolowani w specjalnych pomieszczeniach.
"Ponieważ w tej grupie było dwóch obywateli krajów UE - Niemiec i Rumun - zgodnie z decyzją lekarza zostali oni przetransportowani do szpitala zakaźnego w Ostródzie. Natomiast pozostałym osobom odmówiono wjazdu do Polski" - wyjaśniła kpt. Aleksandrowicz.
Jak podała, wśród pasażerów autobusu, który zawrócono do obwodu kaliningradzkiego, byli obywatele Federacji Rosyjskiej i dwóch obywateli Ukrainy.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Polska firma wyprodukowała lek wspomagający leczenie koronawirusa!Mateusz Morawiecki po raz kolejny pokazał, jak doskonale zarządzać państwem, zwłaszcza w momentach kryzysowych! Na Mszy św. może być tylko maksymalnie 50 osób! Jasne stanowisko Kościoła!
Najnowsze
SPRAWDŹ TO!
41 wet kontra 255 podpisanych ustaw. Tak koalicja próbuje pisać historię prezydentury Karola Nawrockiego
Przejęto 456 kg narkotyków i zatrzymano podejrzanego 41-latka!
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Morawiecki nie ma wątpliwości. „Nawrocki zatrzymał domknięcie tuskizmu”