Sowite nagrody dla dyrektorów ARiMR. Gryglas: W agendach rządowych mamy problem z nepotyzmem
O wysokich nagrodach, które za czasów rządów koalicji PO-PSL przyznano dyrektorom Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa, rozmawiali w "Wolnych Głosach" posłowie Wojciech Skurkiewicz (PiS), Zbigniew Gryglas (.Nowoczesna) oraz Andrzej Maciejewski (Kukiz\'15).
Wcześniej prezes ARiMR Daniel Obajtek zaprezentował na konferencji prasowej wyniki audytu przeprowadzonego w tej instytucji, informując, że w sumie przyznano nagrody na kwotę 280 mln złotych. CZYTAJ WIĘCEJ
– To jest przykład jednego z tych audytów, który został opublikowany w agendach podległych resortowi rolnictwa. Uważam, że ta sprawa powinna zostać wyjaśniona, czy rzeczywiście te nagrody się im należały. Myślę, że to jest sytuacja, która pokazuje, jak na prawo i na lewo szły pieniądze. Mam nadzieję, że minister Jurgiel to ukróci – przekonywał poseł PiS Wojciech Skurkiewicz.
Zdaniem Zbigniewa Gryglasa, polityka Nowoczesnej, audyt przeprowadzony w ARiMR potwierdza problem nepotyzmu w agendach rządowych. – Z tym powinniśmy skończyć – podkreślił.
– W mojej miejscowości mówili: chcesz mieć pracę? Zapisz się do PSL – oświadczył z kolei Andrzej Maciejewski. – To wszystko pokazuje całą sieć konkretnych nadużyć. Ta partiokracja i kumoterstwo jest głównym czynnikiem gnicia państwa polskiego. Z tym musimy skończyć. Takie niebezpieczeństwo stoi również przed PiS, bo im też kiedyś ktoś wystawi rachunek – mówił poseł Kukiz'15.
Polecamy Nasze Programy
Wiadomości
Komentator TVN ZSZOKOWAŁ na wizji: „Ostatnie komunikaty są tak samo wiarygodne jak te z kancelarii premiera”
Stefaniuk: Prokurator, który zatrzymał Romanowskiego, dalej prowadzi sprawę, a powinien być odsunięty
Najnowsze
Warszawska afera śmieciowa, czyli największy problem Rafała Trzaskowskiego
Komentator TVN ZSZOKOWAŁ na wizji: „Ostatnie komunikaty są tak samo wiarygodne jak te z kancelarii premiera”
Stefaniuk: Prokurator, który zatrzymał Romanowskiego, dalej prowadzi sprawę, a powinien być odsunięty
SKW pod ostrzałem – kulisy decyzji wobec gen. Gromadzińskiego i prof. Cenckiewicza