Przejdź do treści

Ścigaj: w przestrzeni publicznej jest jeden człowiek, który rewitalizuje podejście do pedofilii

Źródło: Flickr/Piotr Drabik/Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

Pedofilia to jedno z najgorszych przestępstw. W przestrzeni publicznej jest pan Korwin-Mikke, który rewitalizuje podejście do pedofilii – powiedziała Agnieszka Ścigaj (Kukiz\'15), która była gościem red. Pobłockiej w Telewizji Republika.

Czy zwiększenie kary dla pedofilów w jakimś stopniu rozwiąże problem?

– Bardziej nieuchronność kary jest elementem, który może odstraszyć potencjalnego pedofila. Powinna być też profilaktyka, identyfikowanie tych osób w społeczeństwa. (...) Jest to często skłonność, która nawraca – mówiła polityk. – To jest jedno z najgorszych przestępstw – skrzywdzenie w taki sposób bezbronnego dziecka. Ono będzie musiał z tym żyć przez cały czas, ponosić skutki. Kara 30 lat i tak nie jest adekwatna do czynu – zaznaczyła Ścigaj.

W przestrzeni publicznej jest pan Korwin-Mikke, który rewitalizuje podejście do pedofilii. (...) Kiedy pan Polański był sprawcą pedofilii, były osoby, które chciały go usprawiedliwiać za zasługi – mówiła rozmówczyni red. Pobłockiej.

– Pani Kaja Godek, która ma dziecko niepełnosprawne i na pewno je bardzo kocha, jest w jednym ugrupowaniu z człowiekiem, który mówi że osoby niepełnosprawne są głupie i trzeba je pozamykać. Dla mnie to jest niepojęte.

Agnieszka Ścigaj powiedziała również co według niej wymaga naprawy w Unii Europejskiej.

– Nasze propozycje? Traktowanie wszystkich państw jako równych partnerów. Europa nie daje równych szans. Część prawa, które jest podejmowane, jest uwarunkowane przez niektóre interesy. (...) Zbyt duża władza skupiona jest w rękach Komisji Europejskiej, która jest ciałem niewybieralnym. Parlament Europejski to fikcja demokracji – on nie ma możliwości odwołania tych komisarzy. PE jest do akceptowania prawa powstałego z lobbingu.

– Internet jest ograniczany. W tym momencie w UE powinna być demokracja połączona z e-demokracją – dla młodych ludzi – mówiła posłanka.

Czytaj więcej: Korwin-Mikke znów szokuje! "Wolę pedofila od lekcji wychowania seksualnego"

 

Telewizja Republika

Wiadomości

Szef MSZ zapowiedział duży pakiet sankcji przeciwko Rosji

Znaleziono nieznaną roślinę sprzed 310 mln lat

Co Trump powiedział Dudzie o Polsce? To najważniejsze

Rosyjskie ataki na Kijów i inne części kraju. Są ofiary

Elon Musk chce przyśpieszyć zakończenie misji ISS

Kontrowersyjna walka MMA wywołała oburzenie | FILM

NATO rozbuduje systemu rurociągów w kierunku wschodniej Europy

Strzelanina w szpitalu w USA: Nie żyje policjant i porywacz

Zawalił się dach w centrum handlowym, zginęło co najmniej 6 osób

Uchodźca z Syrii zaatakował przed wyborami w Niemczech

Andrzej Duda: chcieli go zatłuc, ale okazał się dla nich za mocny

Andrzej Duda: Donald Trump potwierdził sojusz polsko-amerykański

Przyszli pod dom liderki AfD i ...

Pęk: bez Stanów Zjednoczonych Europa nie będą miały znaczących gwarancji bezpieczeństwa

Donald Trump spotkał się ze swoim "wielkim przyjacielem" Andrzejem Dudą

Najnowsze

Andrzej Duda: chcieli go zatłuc, ale okazał się dla nich za mocny

Rosyjskie ataki na Kijów i inne części kraju. Są ofiary

Elon Musk chce przyśpieszyć zakończenie misji ISS

Kontrowersyjna walka MMA wywołała oburzenie | FILM

NATO rozbuduje systemu rurociągów w kierunku wschodniej Europy

Szef MSZ zapowiedział duży pakiet sankcji przeciwko Rosji

Znaleziono nieznaną roślinę sprzed 310 mln lat

Co Trump powiedział Dudzie o Polsce? To najważniejsze