Przejdź do treści

Ruska robota. Dyplomaci zdewastowali ośrodek w Skubiance? Ma-sa-kra!

Źródło: Michał Gzowski @GzowskiMichal

To, co zobaczyli dziś przedstawiciele Lasów Państwowych oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska przybyli do dawnej rezydencji ambasady Federacji Rosyjskiej w Polsce, przeszło ich najśmielsze oczekiwania. Baza zlokalizowana w urokliwym miejscu nad Narwią na obszarze niemal 5 ha została całkowicie zniszczona. Przegniłe stropy, odpadające tynki, syf, kiła i mogiła. "Rosjanie zniszczyli wszystko, powyrywane są nawet kable ze ścian", napisał na Twitterze i powiedział w rozmowie z portalem tvrepublika.pl rzecznik Lasów Państwowych Michał Gzowski.

O sprawie po raz pierwszy pisaliśmy w połowie kwietnia. Wtedy Lasy Państwowe wypowiedziały Rosjanom umowę najmu.

- Pierwsza umowa została podpisana w 1994 roku. Rosjanie po prostu przestali płacić czynsz - powiedział wówczas wiceminister Edward Siarka, Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa, obecny dziś także podczas wizji lokalnej.

Tymczasem opłata była bardzo symboliczna, bo wynosiła ROCZNIE zaledwie 12 tysięcy złotych! Na działce posadowione są 2 hotele, 2 wille, 8 domków letniskowych, budynek administracyjny. Jednak cała ta infrastruktura to jedna wielka ruina, powiedział nam dziś Michał Gzowski.

Straż Leśna wkroczyła dziś na teren ośrodka w Skubiance nad Zegrzem, dzierżawionym od @LPanstwowe przez rosyjską ambasadę. Po wybuchu wojny wypowiedzieliśmy im umowę. Ośrodek jest całkowicie zdewastowany. Rosjanie zniszczyli wszystko, powyrywane są nawet kable ze ścian. pic.twitter.com/HVJ3r3Djor

— Michał Gzowski (@GzowskiMichal) November 2, 2022

"Na szczęście cały obiekt jest już w zarządzie Lasów Państwowych. Będziemy tam robić porządek", zapewnił nas w rozmowie. "Skala zniszczeń jest jednak nieprawdopodobna", przyznaje.

Skubianka to niewielka wieś tuż przy linii brzegowej rzeki Narew. To tu wiosną, latem i jesienią wypoczywała wierchuszka rosyjskich dyplomatów oddelegowanych przez Kreml do pracy w Polsce. Rauty, narady, biesiady. Ogniska, kąpiele i relaks.

Zobacz też: Won! Dacza nad Zegrzem nie dla Sergieja Andriejewa. Koniec sielanki!

Co się teraz stanie? "Teraz czeka nas inwentaryzacja całego mienia i pomieszczeń. Potrwa zapewne do końca roku", stwierdził Michał Gzowski w rozmowie z tvrepublika.pl

Telewizja Republika

Wiadomości

77-latek odpowie za próbę zabójstwa sąsiada z osiedla

Komisja Sroki chciała ukarać byłego szefa CBA. Sąd wniosek odrzucił!

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Jak zapowiedział, tak zrobił. Trump nałożył cła na Chiny. Jest reakcja

Zlikwidowano 56 nielegalnych salonów gier. Wiemy więcej

Polska jak USA. Liberałowie zapomnieli, kto resetował z Putinem

Które więzi międzynarodowe są najważniejsze dla Donalda Tuska?

Największa podwyżka podatków w historii USA weszła w życie

Vance o Europie: największym zagrożeniem są imigranci

Niemcy i Francja chcą osłabić Rosję. Zbudują okręty dla Maroka

Wojownik Trumpa ostrzega: unijne regulacje zniszczą wolnosć słowa

Dziennikarze ogłosili bojkot prezydenta. Naród ma już przeciwko

TRZEBA ZOBACZYĆ!

JD Vance: europejscy liderzy podburzają Zełenskiego

Rzucają europejskiemu państwu rosyjską pętlę. Na 30 lat!

AKTUALIZACJA

Administracja Trumpa wstrzymuje pomoc dla Ukrainy

Najnowsze

77-latek odpowie za próbę zabójstwa sąsiada z osiedla

Zlikwidowano 56 nielegalnych salonów gier. Wiemy więcej

Polska jak USA. Liberałowie zapomnieli, kto resetował z Putinem

Które więzi międzynarodowe są najważniejsze dla Donalda Tuska?

Największa podwyżka podatków w historii USA weszła w życie

Komisja Sroki chciała ukarać byłego szefa CBA. Sąd wniosek odrzucił!

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Jak zapowiedział, tak zrobił. Trump nałożył cła na Chiny. Jest reakcja